PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Reine -

Základní informace

Reine je malebná vesnice za polárním kruhem, kterou norský týdeník Allers označil za nejkrásnější vesnici v Norsku.

Norsko Reine Norsko Reine

Vesnička Reine s asi třemi sty obyvateli leží na několika ostrůvcích propojených mosty na souostroví Lofoty v Norsku. Její centrum se školou, kostelem, obchodem, galerií, samoobslužnou benzinovou pumpou a obytnými domy se nachází na třetím největším ostrově Lofot Moskenesøy.

Již od 11. století představoval hlavní zdroj obživy místních obyvatel lov ryb, především tresek, které tudy v lednu táhnou z Barentsova moře na jih, kde se třou. Ryby se pak sušily na dřevěných sušácích kolem vesnice a stále jsou populární po celém světě. Na dřevěných loďkách vyjíždí rybáři na moře dodnes, i když většinou jen na jeden den.

Dříve rybáři své noci trávili v načerveno natřených dřevěných domečcích na kůlech, zvaných rorbu, tedy složeninou výrazů ror (tzn. rybářská loď) a bu (znamenající žít či zůstávat). Dnes tyto domečky slouží jako oblíbené ubytování pro několik tisíc turistů, kteří sem každoročně přijedou. Ti do Reine v létě vyráží za turistikou, cykloturistikou, plavbami za pozorováním velryb a půlnočního slunce a v zimě především za nádhernými scenériemi pro fotografování a za polární září.

Klima je tu ovlivněno Golfským proudem, díky němuž jsou zde i zimy mírné a teplota se pohybuje kolem 0 °C. Na druhou stranu tu každoročně spadne obrovské množství srážek ve všech možných podobách. Když se ale obloha rozjasní, naskytne se návštěvníkům dechberoucí pohled na fjord Reinefjorden a typické červené domečky odrážející se v jeho průzračné vodě.

Přestože Reine leží na zcela odlehlých místech za polárním kruhem, není těžké se sem dostat. Doprava je možná lodí, autem po silnici E10, která prochází vesnicí, či veřejnou dopravou.

Rada: Pro typickou fotku Reine stojí za to vyšplhat strmou cestou na 448 metrů vysokou horu Reinebungen nad vesnicí.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace
Základní informace Hlavní fakta

Školní zájezdy Norsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY