PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Richmond Park - Anglie, Londýn

Základní informace

Richmond Park je s rozlohou 2500 akrů (cca 10 km2) je největší z osmi londýnských královských parků (Bushy Park, Hyde Park, The Green Park, Greenwich Park, Kensington Gardens, The Regent´s Park, St Jame´s Park). Park je národní přírodní rezervací a je místem, kterému je věnována zvláštní vědecká pozornost (Site of Special Scientific Interest). Vysoká zvěř jako jeleni lesní a daňci skvrnití zde volně pobíhají již od roku 1529. Park je obehnán vysokou zdí a přístupný je několika branami (Sheen Gate, Robin Hood Gate, Richmond Gate, Roehampton Gate, Kingston Gate a Ham Gate).

Richmond park, Londýn, Anglie

Vysoká zvěř jako jeleni lesní a daňci skvrnití zde volně pobíhají již od roku 1529. Park je obehnán vysokou zdí a přístupný je několika branami (Sheen Gate, Robin Hood Gate, Richmond Gate, Roehampton Gate, Kingston Gate a Ham Gate).

Zajímavosti Richmond Parku

V parku je hned několik zajímavých míst. Krásná zahrada Isabella Plantation s okrasnými dřevinami a exotickými rostlinami (rododendrony, azalky, kamélie, magnolie, narcisy, zvonky, kosatce, lilie, kaliny, jeřáby, mahonie, vřes, čimeřice a další). Zahrada je také domovem mnoha ptáků – čečetky, hýla obecného, datla, krahujce, puštíka obecného i vodních ptáků jako jsou kachny chocholaté a ostralky štíhlé. V 17. století byla tato část parku známá jako The Sleyt, což je výraz pro bažinatou zem. Od roku 1771 byla na mapách zakreslena jako Isabella Slade. V roce 1831 správce Lord Sidmouth obehnal park plotem a vysázel zde duby, buky a kaštany, které sloužily jako stavební materiál, a pojmenoval zahradu Isabella Plantation. Pojmenování Isabella je s největší pravděpodobností zkomolenina slova isabel, které bylo používáno už v 15. století a znamenalo „zanedbaný“ nebo „šedavá žlutá“ – barva země v této části parku. Zahradu krášlí mýtiny, rybníky i potoky, které zde byly vybudovány správcem Georgem Thomsonem v letech 1951–71.

Historie Richmond Parku

Richmond park je domovem nejen vysoké zvěře, ale také menších savců, hmyzu, netopýrů i 400 různých druhů hub. Za doby krále Edwarda (1272–1307) byl park známý jako Manor of Sheen a za vlády Jindřicha VII. byl přejmenován na Richmond. Král Karel I. se chtěl v roce 1625 vyhnout morové epidemii v Londýně, a proto svůj dvůr přenesl do paláce Richmond Palace. V roce 1637 si pak z parku udělal svůj lovecký revír. Nechal sem přivést kolem 2000 kusů vysoké zvěře, a aby se ujistil, že se nezaběhnou, nechal kolem parku vystavět zeď v délce 8 mil, která je zde dodnes. V 18. století byla v parku vybudovaná místa s pěknými výhledy. Pahorek krále Jindřicha King Henry´s Mound, ze které pozoroval lov a odkud se dnes můžete kochat výhledem na katedrálu St Paul´s Cathedral vzdálenou 12 mil (cca 19 km). Druhá vyhlídka láká pohledem na ulici Queen´s Ride a loveckou chatu White Lodge, která byla postavena pro krále Jiřího I.

Současnost Richmond Parku

Chata Pembroke Lodge je evidovaná na seznamu chráněných budov a stojí na nejvyšším místě Richmond parku s nádherným výhledem na údolí řeky Temže. Roku 1847 se stala domovem ministerského předsedy Lorda Johna Russella a později i jeho vnuka Bertranda Russella. Nyní je populární restaurací, občerstvení nabízí v elegantních místnostech Georgian Tea Rooms. Otevřeny jsou od 9 h do 17:30 h každý den, kromě 24. a 25. 12. Přes 50 let se zde také konají svatby a místnosti patří mezi nejpopulárnější místa pro pořádání svateb ve Velké Británii.

Park dnes nabízí i nepřebernou škálu sportovního vyžití. Jsou zde vybudovány stezky pro koně i cyklostezky, které navazují na londýnskou síť cyklotras. Kola je možné si v parku zapůjčit od dubna do září. V létě je park oblíbeným místem pro pořádání pikniků. Do parku je povolen vstup se psy (až na vyhrazená místa) a rybářům je k dispozici rybník Pen Ponds (placená povolenka od 16. 6. do 14. 3.). Golfistům nabízí dvě 18ti jamková golfová hřiště a cvičnou louku. A zkrátka nepřijdou ani děti, pro které jsou zde vybudovaná hřiště – Kingston Gate Playground a Petersham Gate Playground.

V roce 1969 se v parku natáčel historický film Tisíc dní s Annou (Anne of The Thousand Days), který vypráví o vládě krále Jindřicha VIII a jeho svatbě s Annou Boleynovou. Park je dobře dostupný autobusovou dopravou i vlakem. V létě otevřeno od 7:00, v zimě od 7:30 hodin až do setmění.

Nejbližší stanice metra je Richmond Station.

Zdroje:
http://cs.wikipedia.org/…ichmond_Park
http://www.royalparks.org.uk/…ichmond-park
http://www.e-pruvodce.cz/…nske-parky-v

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY