PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Římské divadlo - Francie, Arles

Základní informace

Římské divadlo (Théâtre antique) je jednou z nejdůležitějších antických památek ve městě Arles a je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. V současné době je oblíbeným místem konání rozmanitých kulturních akcí.

římské divadlo, Arles, Francie

V letních měsících se v prostorách římského divadla koná slavnost lidových krojů Fête du Costume a také tradiční festival Mosaïque Gitane (Cikánská mozaika). Kromě toho zde pod širým nebem probíhají koncerty a divadlo se nezřídka proměňuje také v letní kino.

Tato cenná římská památka byla vystavěna nedlouho po založení arleské římské kolonie na konci 1. století př. n. l. za vlády císaře Augusta. Amfiteátr měl kdysi průměr 102 metrů a vešlo se do něj až 12 tisíc diváků. Divadlo sloužilo svému účelu až do 5. století n. l., kdy po pádu římské říše začala být tato cenná stavba rozebírána a posloužila jako kamenolom s materiálem na stavbu nových arleských budov. Jedna ze zdí byla přeměněna na tzv. Rollandovu věž (Tour de Rolland), díky níž si dnes můžeme lépe představit rozměry celého divadla. Nejvyšší místa hlediště totiž dříve sahala do zhruba stejné výšky, jakou má dnes věž. Díky postupnému rozebírání antické stavby zbyla z divadla do dnešních dní bohužel jen změť kamenných úlomků a dva osamělé korintské sloupy (původně jich bylo 27), jimž se říká Dvě vdovy.

V roce 1651 byly mezi kameny nalezeny historicky cenné římské sochy, mezi nimi rovněž socha známá jako Venuše z Arles, představující pravděpodobně bohyni Afroditu. Její originál je v současnosti uložen v pařížském Louvru a v arleském Antickém muzeu můžete obdivovat alespoň její kopii. Pod římským divadlem se až k boulevard des Lices rozprostírají příjemné zahrady Jardin d’Été – ideální místo k odpočinku po návštěvě divadla.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY