PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Ripley´s Believe It or Not - Anglie, Londýn

Základní informace

Ripley´s Believe It or Not je interaktivní muzeum kuriozit. Nachází se na Piccadilly Circus v samém srdci londýnského obvodu West End. V šestipatrové budově se nachází na 700 bizarních exponátů, včetně zrcadlového bludiště Mirror Maze a laserové hry LaserRace.

Historie muzea Ripley´s Believe It or Not

Robert Leroy Ripley se narodil v Kalifornii v roce 1890. Byl to umělec, ilustrátor-karikaturista, vášnivý cestovatel a sběratel neuvěřitelných předmětů. V lednu 1913 publikoval v listech The New York Globe svoji první ilustraci Věřte nevěřte – Believe It or Not! Napsal i knihu se stejným názvem. Prodalo se jí více než 500 tisíc kusů a Ripley si tak za pár měsíců vydělal více než 1 milion dolarů. Stal se tak prvním karikaturistou, který se stal milionářem a v roce 1936 byl zvolen čtenáři novin nejpopulárnějším mužem v Americe. Svoji sbírku kuriozit ukázal poprvé veřejnosti v Chicagu na světové výstavě v roce 1933, kterou navštívily téměř 2 miliony návštěvníků. V roce 1948 vytvořil pilotní film, který měl velký úspěch a stal se tak předlohou pro televizní seriály. Zemřel v roce 1949, ale jeho odkaz žije dál.

Firma Ripley Entertainment Inc. vlastní a provozuje franšízy v 10 zemích světa a má více než 90 zajímavých atrakcí (muzea, akvária, zrcadlová bludiště, vosková muzea Louis Tussaud´s, starodávný Ripleyho McDonald a další). Dnes se na celém světě nachází 33 muzeí Ripley´s Believe It or Not. Nachází se ve Spojených státech, Kanadě, Mexiku, Dánsku, Anglii (v Londýně a v Blackpoolu severně od Londýna), Bahrajnu, Kuvajtu, Indii, Thajsku, Malajsii, Korey i Austrálii.

Zajímavosti Ripley´s Believe It or Not

Sbírka obsahuje fascinující předměty, jako jsou žraločí čelisti, modely ze sirek (např. čtyřmetrový model Tower Bridge, model Titaniku), dinosaura T-Rexe, upletené Ferrari v životní velikosti, obraz „Poslední večeře“ namalovaný na křídle vážky, obrácené pokoje, scvrklé hlavy, zkamenělé dinosauří vejce, nejvyššího muže světa a další kuriozity. Návštěvníci mohou vyzkoušet zrcadlové bludiště Mirror Maze, laserovou hru LaserRace game nebo černou díru (rotující tunel).

Návštěva muzea trvá asi hodinu a půl a součástí vstupného je i zrcadlové bludiště Mirror Maze a laserová hra Impossible LaceRace.

K dispozici je i audio průvodce v několika jazycích (němčina, francouzština, italština, španělština). Návštěvníci ocení i obchod se suvenýry a kavárnu.

Nejbližší stanice metra je Piccadilly Circus.

Zdroje:
http://www.ripleys.com/
http://www.ripleyslondon.com/
http://cestovani.idnes.cz/…m-sveta.aspx?…

Oficiální webová stránka: www.ripleys.com

Mohlo by vás také zajímat

London Dungeon, Madame Tussauds

Videa

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY