PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Royal Air Force Museum - Anglie, Londýn

Základní informace

Muzeum Royal Air Force Museum London se nachází na londýnském historickém letišti Hendon aerodrome v Colindale (cca 10 km od centra Londýna). V muzeu se nachází světová sbírka letadel, leteckých artefaktů a suvenýrů.

Založení Royal Air Force Museum London

V roce 1962 vytvořila rada Air Force Board výbor (pod vedením maršála Sira Dermota Boyleho), který měl být poradcem pro historické a muzejní záležitosti. Výsledkem jednání výboru bylo doporučení vytvořit Royal Air Force Museum. Byla založena správní rada, která se měla starat o zájmy muzea. Jejím předsedou byl Sir Dermot Boyle. Ředitelem muzea se stal Cranwell. Nejvhodnější místo pro muzeum bylo vybráno letiště Hendon. Letiště mělo za sebou dlouhou leteckou historii. Muzeum slavnostně otevřela dne 15. listopadu 1972 Její Veličenstvo královna Alžběta II. V době otevření zde bylo na 36 letadel.

V následujících letech bylo pořízeno dalších 130 letadel. Letadla, která nebyla vystavena, se uschovala jako rezervní sbírka v četných stanicích RAF po celé zemi. Tato letadla byla veřejnosti zpřístupněna při dni otevřených dveřích Battle of Britain Open Days .

Co si mohou návštěvníci prohlédnout

K vidění je více než 100 letadel. Sbírka zahrnuje nejen staré modely letadel, ale i moderní trysková a vojenská letadla. Muzeum nabízí interaktivní i zábavné aktivity, 3D kino nebo zvukovou a světelnou show Our Finest Hour. Pro děti je k dispozici galerie vytvořená speciálně pro malé vzduchoplavce. Muzeum návštěvníkům nabízí i expozici první světové války v ovzduší First World War in the Air. Zdejší model F-35 Joint Strike Fighter jet v životní velikosti nikde jinde na světě nenajdete. Vedle početných stálých výstav jsou k dispozici i výstavy dočasné.

Sbírky jsou umístěny v několika hangárech: Milestones of Flight (Milníky letu), Historic Hangars, Bomber Hall, Battle of Britain Hall a Grahame White Watch Office a Aircraft Factory.

Zdejší budova Grahame-White Factory & Watch Office, kterou v roce 1917 postavil Claude Grahame-White, je první továrnou na výrobu letadel ve Velké Briánii. Dnes jsou zde k vidění nejstarší muzejní letadla. Budova The Milestones of Flight byla otevřena v roce 2003 a nabízí interaktivní technologie, včetně 3D kina a simulátoru. V hale Bomber Hall je k dispozici sbírka bombardérů. Užít si můžete i interaktivní centrum vzduchoplavců Aeronauts Interactive Centre.

Nechybí ani hala, kde se návštěvníci dozví o historii bitvy o Británii Battle of Britain.
V muzeu není jen sbírka letadel, uniforem a medailí. Nedílnou součástí historie RAF byla i námořní plavidla Marine Craft, které si zde můžete také prohlédnout.

V muzeu se nachází dva letové simulátory – v galerii Milestones of Flight Gallerry a druhý v hangáru Historic Hangars. Každá jízda trvá 4 minuty a je zpoplatněna. Simulátor Black Hawk Simulator má kapacitu až 8 osob a na výběr je z několika jízd (např. Red Arrows). Simulátor Historic Hangars Simulator pojme až 12 osob a stejně tak nabízí na výběr několik jízd (např. Tornado Jet).

Nejbližší stanice metra Colindale.

Zdroje:
http://www.rafmuseum.org.uk/

Oficiální webová stránka: www.rafmuseum.org.uk

Mohlo by vás také zajímat

Imperial War Museum, IWM Duxford

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY