PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Rye Harbour Nature Reserve - Anglie, Rye

Základní informace

Přírodní rezervace Rye Harbour Nature Reserve (465 ha) leží jižně od města Rye, podél řeky Rother a míjí město Rye Harbour až k moři. Na západě leží pláž Winchelsea Beach a na severu je ohraničená řekou Brede. Tato oblast ve tvaru trojúhelníku je oblastí zvláštního vědeckého zájmu (Site of Special Scientific Interest, SSSI).

Co nabízí návštěva rezervace Rye Harbour Nature Reserve

Rezervaci Rye Harbour Nature Reserve lze rozdělit do dvou základních částí – rezervace Beach Reserve a oblast kolem hradu Camber Castle. Obě místa lze objevovat při procházce po turistických stezkách. K vidění je mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů. Navíc v každém ročním období lze spatřit jiné živočichy a rostliny. Co mohou návštěvníci při procházkách očekávat v jednotlivých měsících, zjistí na internetových stránkách rezervace.

Nachází se zde mnoho neobvyklých a vzácných rostlin a ohrožených živočichů, kteří se musí umět vyrovnat s obdobími sucha, vysokými letními teplotami a malým množstvím potravy. V roce 2006 byla tato SSSI včleněna do 9 hektarové oblasti zvané Dungeness, Romney Marsh a Rye Bay SSSI. Rezervace byla založena v roce 1970 společností East Sussex County Council (ESCC) dle zákona National Parks and Access to the Countryside Act z roku 1949. Od roku 2011 ji řídí společnost Sussex Wildlife Trust.

V oblasti se nachází i několik vojenských opevnění z 16. 19. a 20. století a důkazy o úsilí člověka, bránit zemi před mořem. Plochá, otevřená krajina je mezi návštěvníky velmi oblíbená. Nachází se zde dobrá síť turistických stezek, díky nimž je přírodní rezervace dobře přístupná z několika míst (Rye Town, Winchelsea Beach a Rye Harbour). K dispozici je i malé, bezobslužné informační centrum na parkovišti u města Rye Harbour. Hlavní informační centrum v chatě Lime Kiln Cottage je otevřeno po většinu dnů (dobrovolníci, 10:00 – 16:00). Všech pět skrytých pozorovatelen ptáků je přístupných pro vozíčkáře. Procházky lze absolvovat i s průvodcem. Součástí je i prohlídka hradu a místní farmy.

Zdroje:
http://en.wikipedia.org/…_East_Sussex
http://www.ryesussex.co.uk/
http://wildrye.info/reserve

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY