PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Saas Fee - Švýcarsko

Základní informace

Saas Fee je oblíbeným vysokohorským střediskem v údolí Saastal v kantonu Valais. Vesnička se krčí ve stínu devíti ledovců a třinácti čtyřtisícovek, což z ní činí vynikající základnu pro zimní sporty či letní turistiku.

Svycarsko Saas Fee, swiss resort

V zimních měsících nabízí okolí Saas Fee celkem 145 km sjezdovek, v létě zase na 350 km tras pro vysokohorskou turistiku. Lákadlo pro vášnivé lyžaře představuje možnost letního lyžování na tzv. Feegletscher (Pohádkový ledovec).

Pohyb po horách návštěvníkům usnadňuje podzemní lanová dráha Metro Alpin, která bývá považována za nejvýše položené metro na světě, stoupání 500 metrů zvládá za necelé tři minuty a její trasa sahá až do výšky bezmála 3500 m. U horní stanice této dráhy si můžete prohlédnout Ledový palác (Eispavillon), jeskyni vyhloubenou v ledovci 10 metrů pod povrchem ledu.

Samotná vesnička Saas Fee byla osídlena již ve 13. století, od počátku 19. století se v ní začal rozvíjet turistický ruch a dnes patří k nejoblíbenějším letoviskům v celé zemi, kterému se někdy přezdívá „perla Alp“. Vesnička je, podobně jako nedaleký Zermatt, uzavřena pro motorizovanou dopravu a do dnešních dnů si uchovala venkovský ráz. Převažují tu tradiční dřevěné domky a zachovávají se tu některé dávné tradice. Pravidelně se tu konají lidové slavnosti, zápasy dobytka či soutěže v jódlování. Každoročně na sklonku jara tu pak probíhá festival Alpaufzug, během nějž je oslavován první den, kdy se krávy po zimě vyhánějí na pastvu.

Návštěvníci si v Saas Fee mohou prohlédnout také sbírky dvou zdejších muzeí. V malém Muzeu pekařů (Bäcker Museum) se dozvědí, jak se peče místní chleba, a v Saaském muzeu (Saaser Museum) je pak čeká expozice s informacemi a exponáty, které se vztahují ke zdejší kultuře, tradicím a řemeslům.

Oficiální webová stránka: www.saas-fee.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY