PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Salzburger Residenz - Rakousko, Salzburg

Základní informace

Salzburger Residenz je palác nacházející se na náměstích Domplatz a Residenzplatz; několik staletí sloužil jako sídlo salcburských arcibiskupů; v současné době se zde nachází muzeum.

Residenzplatz, Salzburg, Rakousko Rakousko Salzburg, Residenzplatz

Nejstarší doložená zmínka o budově na tomto místě pochází z počátku 12. století. Tehdy arcibiskup Konrad I. začal stavět palác, který měl sloužit jako pohodné sídlo arcibiskupů a zároveň měl být využíván i jako jejich reprezentační prostory.

Tato stavba však byla během 16. století dvakrát přebudována a dnešní podobu určil arcibiskup Wolf Dietrich von Raitenau na počátku století následujícího. Předpokládá se, že ten pro stavbu nového paláce povolal italského architekta Vincenza Scamozzi.

O století později bylo dokončeno hlavní průčelí a severní trakt budovy vznikl až v letech 1788 až 1792. Jedenáct roků poté však došlo v Salzburku k sekularizaci moci a celá rezidence připadla rakouské vládnoucí rodině. Té patřila až do první světové války a poté byla částečně přeměněna na galerii, která se pro návštěvníky otevřela v roce 1923.

Při prohlídce interiéru prochází zájemci stejnou trasou, kterou přicházeli po staletí státníci, diplomaté a významní hosté z celého světa při audienci u arcibiskupa. Obdivovat lze nádherné fresky Johanna Rottmayra a Martina Altomonta, bílý sál, zařízený ve stylu krále Ludvíka XIV., císařský sál, zdobený vyobrazeními císařů a králů, ale i největší ze všech přijímacích místností, tzv. audienční sál z roku 1600, v němž jsou vystavené vzácné gobelíny.

V horním poschodí Rezidence našla své sídlo galerie, v níž lze obdivovat díla holandských, vlámských, francouzských, španělských, italských, ale i rakouských mistrů 16. až 19. století.

Spolu s arcibiskupským palácem bylo budováno i křídlo pro hosty, dnes zvané Nová rezidence. Od roku 1702 se pyšní slavnou zvonkohrou s pětatřiceti zvony.

Oficiální webová stránka: https://www.salzburg-burgen.at/de/residenz

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY