PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Sankt Bartholomä - Německo

Základní informace

Sankt Bartholomä je nádherný římskokatolický poutní kostel, ležící v úžasné scenerii hor na západním břehu jezera Königssee asi třicet kilometrů jižně od Salzburgu v německé spolkové zemi Bavorsko.

St Bartholomae, Königsee, Rakousko Königsee, Berchtesgaden, Německo

Kostel je zasvěcený jednomu z Ježíšových apoštolů svatému Bartoloměji, který je (mimo jiné) patronem alpských farmářů a mlékařů. Díky své poloze na poloostrově Hirschau je tento svatostánek jen velmi těžce přístupný. Dostat se k němu dá jen lodí z přístavu Königssee Seelände, kdy vás čeká nádherná asi třicetiminutová plavba, nebo dlouhou cestou přes hory, z nichž jedna vede přes vrchol masivu Watzmann.

První kapli na tomto místě postavil již roku 1134 probošt z nedalekého Berchtesgadenu, pod nějž poloostrov spadá. Ve stejné době vznikla i nedaleká lovecká chata, která se později změnila na lovecký zámeček bavorských králů a kde dnes sídlí rodinná restaurace, která nabízí speciality regionální kuchyně. Současnou podobu získala budova přestavbou v letech 1708 až 1709.

O deset let dříve byla přestavěna i kaple. Svatostánek získal barokní podobu a tu si uchoval dodnes. Jeho půdorys vycházel z plánů salzburské katedrály. Zdobí ji dvě malé věže a tři půlkruhové apsidy s červenou kupolovitou střechou, přičemž v každé z nich se nachází jeden oltář. Zasvěcené jsou svatému Bartoloměji, svaté Kateřině a svatému Jakubovi Staršímu.

K místním unikátům patří úchvatná štuková výzdoba od salzburského mistra Josefa Schmidta a množství barokních obrazů v interiéru.

Každý rok se 24. srpna ke kostelu koná pouť věřících. Začíná v rakouském Maria Alm am Steinernen Meer a vede nádhernou krajinou berchtesgadenských Alp.

Kostel Sankt Bartholomä je ideálním východištěm do okolních hor a národního parku Berchtesgaden. Nádherná je např. asi osmdesátiminutová cesta k tzv. Ledové kapli či ke Skalnímu cirkusu.

Oficiální webová stránka: https://www.bartholomae-wirt.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY