PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Sankt Gilgen - Rakousko

Základní informace

Sankt Gilgen je lázeňské městečko, obklopené malebnou přírodou, které leží na břehu jezera Wolfgangsee v rakouské spolkové zemi Solnohradsko asi pětadvacet kilometrů východně od Salzburku.

Sankt Gilgen, Rakousko Sankt Gilgen a Wolfgangsee, Rakousko

V malé obci bydlí na ploše 99 km² necelé čtyři tisíce obyvatel. I přesto je oblíbeným cílem návštěvníků a žije především z turistického ruchu.

Město těží i ze své skvělé polohy. Leží v oblasti Hor Solné komory, které spadají do Severních vápencových Alp, a s nejbližšími horami (1 521 metrů vysokým Zwölferhornem a 1 782 metrů vysokých Schafbergem) jej spojuje železnice. V okolí je tak možné využít množství dobře zasněžených a upravených sjezdovek, i když tu náročnější sjezdy spíše chybí. Navíc je Sankt Gilgen ideálním východištěm i pro běžkaře či turisty, kteří mohou třeba na sněžnicích vyrazit poznávat okolní nedotčenou přírodu.

Právě odtud také vyplouvají výletní lodě na jezero Wolfgangsee.

Sankt Gilgen se však může pochlubit i zajímavými budovami, jako je např. radnice na náměstí Marktplatz či rodný dům matky Wolfganga Amadea Mozarta.

Nejvýznamnější stavbou v městečku je barokní farní kostel, zasvěcený svatému Ägydiovi. Nachází se východně od centra a jeho historie sahá až do roku 1376. O půl století později byl přestavěn do gotické podoby, která mu zůstala až do neblahé noci 2. srpna 1704, kdy jeho věž zasáhlo několik blesků. Následná přestavba skončila roku 1728, ale jeho dnešní podoba je určená především změnami v druhé polovině 19. století, a to i přesto, že v průběhu času následovalo několik dalších rekonstrukcí exteriéru i interiéru. Roku 1856 byl také ustanoven farním kostelem a krátce poté tu vznikl i sirotčinec a pracovní škola pro děti z chudých rodin.

Římsko-katolický kostelík uvnitř ukrývá pozoruhodné hrobky ze 16. a 17. století a pyšní se i nástropními freskami, znázorňujícími jeho patrona na nebesích. Vidět tu lze i mramorovou desku, která osvětluje spojení Mozartovy matky s tímto místem.

Oficiální webová stránka: www.gemgilgen.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY