PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Sankt Wolfgang - Rakousko,

Základní informace

Sankt Wolfgang je malebné historické tržní městečko, obklopené strmými štíty hor, ležící na severním břehu jezera Wolfgangsee v rakouské spolkové zemi Solnohradsko asi pětatřicet kilometrů jihovýchodně od Salzburku.

Rakousko St Wolfgang, jezero Wolfgangsee St Wolfgang, Rakousko

Roku 972 se v bavorském Řezně stal biskupem budoucí svatý Wolfgang. Právě jemu vděčí Češi za diecézi v Praze v čele s předchůdcem svatého Vojtěcha biskupem Dětmarem.

O dva roky později však politická situace Wolfganga donutila odejít do kláštera v Mondsee v Solnohradsku. Nedaleko něj u jezera, dnes po něm pojmenovaném, založil kapli, která se po jeho kanonizaci stala významným poutním místem a kolem níž rychle začala růst osada, nazvaná prostě Sankt Wolfgang.

Legenda praví, že místo, na němž stojí, vybral hozením sekery z hory. Další pověst pak říká, že se při stavbě spojil s ďáblem, kterému za pomoc slíbil duši prvního člověka, který do kaple vstoupí. Jaké bylo ďáblovo zklamání, když dveřmi jako první prošel vlk!

Dnešní podoba kostela pochází z přestavby v 15. století. V jeho interiéru se skrývá např. hlavní gotický oltář z dílny Michalea Pachera, barokní oltář Thomase Schwanthalera z roku 1675 či nádherná kazatelna vyrobená** Meinradem Guggenbichlerem**.

K dalším vyhledávaným objektům v městečku patří hotel Weissen Rössl. Na jeho místě více než pět set let stávala ubytovna pro poutníky a dnešní budova dostala svou podobu roku 1878. Celosvětovou slávu získal hotel díky operetě česko-rakouského skladatele Ralpha Benatzkyho U Bílého koníčka. Přestože autor zemřel v Curychu, je pochován právě v Sankt Wolfgangu.

Městečko s necelými třemi tisíci obyvateli je ideální pro letní i zimní dovolenou. Jeho poloha na břehu nádherného jezera umožňuje koupání, ale i mnohé vodní sporty a skvělým zážitkem je i projížďka lodí ke dvěma dalším městečkům na břehu.

Představuje také ideální východiště pro vysokohorskou turistiku, přičemž vrchol hory Schafberg ve výšce 1 734 m n. m. spojuje s městem nejstrmější zubačka Rakouska.

Oficiální webová stránka: www.st-wolfgang.ooe.gv.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY