PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Scheveningen - Nizozemsko, Haag

Základní informace

Scheveningen je okouzlující předměstí den Haag, vzdálené od centra města asi 7 kilometrů, a zároveň nejoblíbenější přímořské letovisko v Nizozemsku.

Scheveningen, Nizozemsko Scheveningen, Nizozemsko Scheveningen, Nizozemsko

Původně rybářská vesnička se zapsala do historie především díky princi Vilému Oranžskému, který se tu roku 1813 vylodil dva dny před tím, než byl korunován. Právě odtud také 20 let před ním odplouval jeho otec do Anglie poté, co byl vyhnán demokratickými patrioty.

Poklidnou atmosféru vesničky změnila roku 1885 stavba hotelu Kurhaus. Vyrostl přímo na pláži ve francouzském empírovém slohu, aby přilákal bohatou klientelu především z Německa. Po rekonstrukcích přečkal do dnešních dnů a stále nabízí velmi luxusní ubytování. Úspěch hotelu přitáhl další investory, takže se ze Scheveningenu staly největší a nejvýznamnější přímořské lázně v Nizozemsku a už před druhou světovou válkou získaly přízvisko „perla Severního moře.“

Přestože je tu voda studená a jen málokdy láká k vykoupání, 100 metrů široká pláž je vždy plná a lemují ji obchody, restaurace a stánky s občerstvením. Promenáda si stále alespoň částečně uchovává noblesu starých časů, za níž sem přijíždí každý rok množství návštěvníků, mezi nimiž převažují Němci. Nejvýznamnější stavbou na pláži je 318 metrů dlouhé molo, široké 13 metrů, které je zakončené 43 metrů vysokou věží. V pasáži ze skla a oceli na železobetonových základech se dnes nachází obchůdky, kavárny, bary a menší restaurace.

Při návštěvě této oblasti by nikdo neměl vynechat Sea Life Scheveningen. Přestože nepatří k Evropě k největším, na své si tu přijdou všichni milovníci mořského světa. Ryby i mořské živočichy si tu lze prohlédnout při průchodu 8 metrů dlouhým proskleným tunelem, ale i ve 40 nádržích či shora z můstku. Pracovníci Sea Life nabízí i možnost některé obyvatele akvárií nakrmit či se jich i dotknout.

Oficiální webová stránka: https://denhaag.com/en/scheveningen

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY