PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Schiedam - Nizozemsko

Základní informace

Město Schiedam leží asi 10 km západně od Rotterdamu. Jedná se o město mlýnů a palíren jeneveru – holandského ginu z jalovce. Vzhledem k tradici se zde kdysi nacházely stovky lihovarů. Ve městě Schiedam se zachovalo hezké historické centrum s kanály.

Schiedam obdržel městská práva v r. 1275 a krátce na to vzkvétal v centrum obchodu a rybolovu. Později se stal také střediskem výroby nizozemského ginu zvaného jenever. Jeho produkce je pro město stále významným zdrojem příjmů, o čemž svědčí 5 nejvyšších větrných mlýnů na světě a staré skladiště a palírny. S neobyčejnou škálou nizozemských ginů a likérů se mohou návštěvníci seznámit v Národním lihovarnickém muzeu (Gedistilleerd Museum De Gekroonde Brandersketel), kde je také ochutnávací místnost.

Z původních 20 mlýnů se jich do dnešních dní zachovalo pouze 5, které se nazývají „Velryba“, „Svoboda“, „Sever“ (nejvyšší mlýn na světě), „Tři chrpy“ a „Nová palma“. Šestý mlýn „Velbloud“ byl v r. 2011 přestavěn. Ve mlýně „Nová palma“ se nachází muzeum, které informuje o historii a účelu větrných mlýnů v Schiedamu.

Městské muzeum (Stedelijk Museum) přitahuje především sbírkou uměleckých děl skupiny CoBrA, jež sdružovala malíře z Kodaně (Copenhagenu), Bruselu a Amsterdamu.

Zdroj:
Nizozemsko – Společník cestovatele, nakladatelství Ikar
Knižní průvodce Marco Polo – Nizozemsko

Oficiální webová stránka: https://www.schiedam.nl

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY