PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Schwetzingen - Německo

Základní informace

Schwetzingenské zahrady jsou nádherné rozsáhlé zahrady obklopující zámek ve stejnojmenném městečku nedaleko Heidelbergu v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko.

Nemecko Schwetzingen, Schloss Schwetzingen

Historie Schwetzingenu

Na místě dnešního zámku stál už ve 14. století vodní hrad, který chránil obchodní cesty mezi Špýrem, Ladenburgem a Wormsem. V 15. století jej však přestavěl falcký kurfiřt na gotický lovecký zámeček a využíval jej při svých cestách do královské obory v Hardtwaldu. V 17. století investoval do opravy peníze své manželky falcký kurfiřt Carl Ludwig, který jej také rozšířil pro svou milenku z řad dvorních dam. Další opravy proběhly na konci 17. a 18. století, kdy toto místo bylo přezdíváno Malé Versailles. Zatím poslední rekonstrukce skončila roku 2016.

Zámecký park Schwetzingen

Park obklopující zámek byl založen už roku 1650, ale až o století později se proměnil ve velkolepé zahrady francouzského stylu, do nichž bylo přivezeno mimo jiné 3411 stromů z Nizozemska. Dodnes tu tvoří nádherné aleje sestříhané nejčastěji do tvaru kapek či krychlí.

Dnes mění zahradníci podobu tohoto parku každé tři měsíce, takže v každém ročním období je tu možné najít rozličná nádherná zákoutí a průhledy. Na ploše 72 ha si návštěvníci mohou prohlédnout rokokové divadlo, v němž hrál sedmiletý Mozart, oranžerii či Apollonův chrám, který často sloužil jako kulisa letních divadelních představení pro aristokraty. Antické doby v zahradách připomíná také chrám bohyně Minervy či Merkurův chrám. Ve východním koutě zahrady stojí i vodní hrad v římském stylu, z něhož vychází patrně nikdy nepoužívaný akvadukt.

Pro svůj odpočinek používali kurfiřti jednoduchý letní domek v italském stylu Badenhaus, nazývaný podle obrovské vany zapuštěné v podlaze místnosti připomínající jeskyni. Nejvíce tu však překvapí obrovská růžová mešita s minarety, odrážející se v klidné hladině umělého jezírka. Ta nikdy nesloužila náboženským účelům a měla jen posílit obraz osvíceného a kosmopolitního vládce.

Rada: Plánujete-li strávit v zahradách delší čas, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek jídla a pití. Kavárna je tu totiž pouze u vstupu do celého objektu.

Oficiální webová stránka: www.schloss-schwetzingen.de/start

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY