PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Sevilla - Španělsko

Základní informace

Sevilla, přezdívaná „hlavní město jihu“, je čtvrté největší město Španělska a zároveň centrum oblasti Andalusie.

Plaza de España, Sevilla, Španělsko La Maestranza, Sevilla, Španělsko

Nejtypičtější andaluské město založili na řece Guadalquivir v 9. století př. n. l. Féničané a jeho dnešní podobu ovlivnilo mnoho kultur. Žili tu Kartaginci, roku 206 př. n. l. jej ovládali Římané a v 8. století jej dobyli Maurové, kteří z něj učinili středisko Córdobského chalífátu. Po jeho rozpadu o tři století později se ze Sevilly stal nezávislý stát s arabskou vládou a začal první zlatý věk tohoto města. Ten však byl přerušen poté, co Sevillu dobili fanatičtí muslimové z dynastie Almorávidů, kteří ji přeměnili na pevnost, odkud podnikali výboje proti křesťanům na severu.

Rozkvět přišel znovu s vládou kastilských králů, neboť právě ti po objevení Ameriky určili místní přístav jako jediný, z nějž mohly lodě vyplouvat do Nového světa a kam směly přivážet zboží z něj.

Dominantu města představuje palácová pevnost Alcázar, která je úžasnou ukázkou mudejarské architektury, tedy maurského stylu v době vlády křesťanů. Palác je zapsán na seznam světového kulturního dědictví spolu s místní katedrálou a tzv. Indickými archivy. Ty získaly své sídlo v 18. století v původní budově burzy, kde si lze dodnes prohlédnout poklady jako Kolumbův deník, obchodní smlouvy s Amerikou, plány budoucích měst v Novém světě či žádost spisovatele Cervantese o vyslání za oceán.

Katedrála, postavená v letech 1402 až 1506, patří svou rozlohou 11 520 m² k největším na světě. Kromě jiných pokladů se pyšní i hrobkou Kryštofa Kolumba. Ta se však nachází i v Santo Domingu v Dominikánské republice a spor o pravost ostatků nevyřešil ani test DNA. Z maurské mešity, na jejímž místě katedrála stojí, se dochoval jen původní minaret, zvaný Giralda, který byl ve středověku přestavěný na zvonici.

Za pozornost stojí i věž Torre del Oro ze 13. století či čtvrť Barrio Santa Cruz, v níž sídlila židovská komunita.

Oficiální webová stránka: https://www.visitasevilla.es

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY