PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

The Shard - Anglie, Londýn

Základní informace

Mrakodrap The Shard je nejvyšší britský mrakodrap a zároveň nejvyšší budova na území Evropské unie. The Shard byl slavnostně otevřen v Londýně 5. července 2012.

The Shard, Londýn, Anglie The Shard a City Hall, Londýn, Anglie City Hall a The Shard, Londýn, Anglie The Shard, Londýn, Anglie

Slavnostní otevření a popis mrakodrapu The Shard

Slavnostní stuhu přestřihl katarský premiér šajch Hamad bin Džasím bin Džabr Sání, jehož země stavbu z 95 % financovala, a princ Andrew, syn britské královny Alžběty II. Mrakodrap Shard (neboli Střep) je 310 metrů vysoký a stojí na břehu Temže v blízkosti mostu Tower Bridge. Jeho stavba stála 450 milionů liber (14,33 miliardy korun), cena celého projektu však podle stanice Sky News dosáhla až 1,5 miliardy liber.

Budovu navrhl italský architekt Renzo Piano. Budova má 72 obývaných pater a dalších 15 pater skleněné nástavby. V mrakodrapu jsou kanceláře, luxusní restaurace, pětihvězdičkový hotel, byty a vyhlídková plošina pro veřejnost ve výšce 245 m. To vše s kapacitou 12 tisíc lidí. Byty jsou umístěny v 53. až 65. patře a jejich cena se blíží až 50 milionům liber (1,6 miliardy korun). Shard je vysoký přesně 309,6 metru, což z něj dělá nejvyšší budovu Evropské unie a druhou nejvyšší budovu Evropy po Mercury City Tower v Moskvě. Fasádu londýnského mrakodrapu tvoří 11 000 skleněných tabulí o ploše 56 000 čtverečních metrů, což je osm fotbalových hřišť. V budově je 44 výtahů včetně několika dvoupatrových.

Vyhlídková plošina je otevřena každý den a za nejlepší výhled po Londýně zaplatíte kolem třiceti liber.

Oficiální webová stránka: the-shard.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY