PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Sherlock Holmes Museum - Anglie, Londýn

Základní informace

Muzeum Sherlocka Holmese se nachází v londýnském obvodu Westminster v ulici Baker Street v domě číslo 221b. Muzeum bylo otevřeno v roce 1991 a v roce 1999 byla poblíž stanice metra Baker Street umístěna socha Sherlocka Holmese. Třípatrový dům byl postaven v roce 1815 a nyní je chráněnou památkou. Muzeum se věnuje životu a době detektiva Sherlocka Holmese.

Postava Sherlocka Holmes a jeho expozice

Autorem fiktivní postavy detektiva Sherlocka Holmese je Sir Arthur Conan Doyle. Sherlock Holmes bydlel v domě na Baker Street v letech 1881–1904 a jeho největším přítelem a spolupracovníkem byl doktor John Watson. Detektivní příběhy se odehrávají v druhé polovině 19. století. V roce 1893 nechal autor v povídce „Poslední případ“ Sherlocka Holmese zemřít, avšak na nátlak veřejnosti napsal v roce 1903 povídku „Prázdný dům“, ve které se Holmes vrací. Postava detektiva se stala natolik oblíbenou, že ji mohou její fanoušci vidět i na filmovém plátně.

Sbírka muzea se nachází z velké části v prvním patře, které je zařízeno ve viktoriánském stylu 19. století. Je zde Sherlockova ložnice i studovna. Návštěvníci si mohou vyzkoušet křeslo, ve kterém slavný detektiv přemýšlel o svých případech. Sbírka obsahuje i jeho čepice, zvětšovací sklo, housle, chemické vybavení, papuče i převleky. Nechybí ani dýmky různých velikostí. Ve druhém patře je několik voskových figurín a v přízemí se nachází obchod se suvenýry.

Nejbližší stanice metra Baker Street.

Oficiální webová stránka: www.sherlock-holmes.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY