PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Sicílie - Itálie

Základní informace

Sicílie je největší ostrov ve Středozemním moři, na kterém se rozkládá naprostá většina stejnojmenného územního celku, jedné ze čtyř italských autonomních oblastí.

Italie Sicilie, Taormina Italie Sicilie, Valley of the Temples Italie Sicilie, Palermo, Piazza Pretoria

Ostrov o rozloze 25 426 km², obývaný pěti miliony lidmi, odděluje od Apeninského poloostrova 3 km široká Messinská úžina. Jeho obyvatelé jsou převážně zaměstnáni v obchodě a službách, ale 12 % z nich pracuje v zemědělství, jehož základem je pěstování vinné révy, pistáciových ořechů, mandlí, oliv a citrusů. Důležitým zdrojem financí jsou také korkové duby.

Sicilské děti to nemají na hodinách dějepisu vůbec jednoduché. Jejich vlast v historii obsadilo množství mocností z různých koutů světa. Za původní obyvatele jsou považování Sikané, jež archeologické nálezy datují do třetího tisíciletí př. n. l. Tyto převážně lovce zatlačili do hor Sikulové, kteří se věnovali hlavně zemědělství. Ty pak vystřídali Elymové z Anatolie v Malé Asii. Ostrov obsadili i Řekové a Féničané z Kartága a po první punské válce připadl pod správu Říma. Roku 440 byl dobyt Vandaly, poté se stal součástí Byzantské říše, v 7. století jej obsadili Arabové, jež roku 1060 vystřídali Normani. Ve 13. století dobyl Sicílii aragonský král Petr III. a po mnoha dalších střídání kultur jej roku 1860 konečně připojil Giuseppe Garibaldi k Itálii.

Každá civilizace tu však zanechala po sobě stopy, takže Sicílie má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Nejvíce turistů přijíždí do Palerma, hlavního města a zároveň jediného velkoměsta na ostrově, kde stojí za to navštívit např. katedrálu z 12. století, v níž jsou pohřbeni králové a vládci Sicílie. Stejně tak nelze opomenout renesanční kašnu a spoustu zajímavých kostelů.

K dalším turistickým cílům patří Údolí chrámů, kde Řekové postavili pět chrámů, z nichž některé jsou považovány za nejzachovalejší na světě, slavné Syrakusy, přírodní park Madonie či malebné vesničky a městečka jako Caltabellotta, Cefalù či Taormina. Vynechat nelze ani nejvyšší horu Itálie a nejvyšší činnou sopku Evropy Etnu.

Rada: Sicílie je propletená hustou sítí silnic a dálnic, takže tu není problém cestovat autem. Připravte se však na velmi chaotickou dopravu, špatné značení cest a velmi svérázný postoj místních k dopravním předpisům.

Oficiální webová stránka: pti.regione.sicilia.it

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY