PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Sion - Švýcarsko

Základní informace

Malebné město Sion je hlavním městem kantonu Valais ležící při ústí řeky Sionne do řeky Rhôny. Díky mírnému podnebí a mnoha slunečným dnům v roce se v bezprostředním okolí města daří pěstování ovoce a vinné révy.

hrad Tourbillon, Sion, Švýcarsko Svycarsko Sion, Valere and Tourbillon

Sion (německy Sitten) je jedním z nejstarších švýcarských měst s výjimečně dlouhou historií. Na základě archeologických nálezů je zřejmé, že lidé na tomto místě žili už v mladší době kamenné. V 1. století př. n. l. tu Římané založili osadu Sedunum a v 6. století bylo do Sionu přeneseno sídlo biskupství. S počátky sionských dějin se návštěvníci můžou dobře seznámit v místním Archeologickém muzeu.

Nad historickým jádrem města se vypínají dva kopce a na každém z nich stojí hrad. Château de Valère byl vybudován ve 12. a 13. století a je vlastně opevněným kostelem. Interiér skrývá jeden ze zdejších unikátů – nejstarší dosud funkční varhany na světě z roku 1390. Každý rok se v Sionu koná varhanní festival a na historicky cenný nástroj si přijíždějí zahrát hudebníci z celého světa. Na protějším kopci se vypíná hrad Château de Tourbillon, impozantní středověká pevnost ze 13. století obehnaná hradbami, která byla vybudována coby opevněné sídlo zdejšího biskupa.

Staré město Sionu je kompaktní s uličkami dlážděnými kočičími hlavami a množstvím historicky významných budov. Jeho dominantou je katedrála Notre-Dame du Glarier, která je směsicí románského stylu a gotiky. Uvnitř uvidíme malované okenní vitráže, renesanční chórové lavice a také náhrobky sionských biskupů. Hned naproti katedrále stojí nádherný biskupský palác z 19. století.

V Sionu je možné navštívit jeden z okázalých městských paláců, tzv. Maison Supersaxo z počátku 16. století, který si nechal postavit místní správce. Jeho devízou je gotické dřevěné točité schodiště vedoucí do velkého sálu s bohatě malovaným dřevěným stropem. V působivé pevnosti Château de la Majorie najdeme místní Muzeum umění vystavující především obrazy valaiských malířů a také díla lidového umění.

Oficiální webová stránka: www.sion.ch/particuliers.xhtml

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY