PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Sky Garden - Anglie, Londýn

Základní informace

Sky Garden, neboli Nebeská zahrada, nacházející se na vrcholu výškové administrativní budovy v londýnském City, je nejvýše položená veřejná zahrada ve Spojeném království.

Roku 2009 byla uprostřed londýnského finančního centra zahájena výstavba nového mrakodrapu, který nahradil o čtyřicet let starší a o sedmdesát metrů nižší kancelářskou budovu. Architektem originální věže s názvem dle její adresy 20 Fenchurch Street, které však místní neřeknou jinak než Walkie-Talkie, tedy Vysílačka, je uruguayský architekt Rafael Viñoly. Na základě jeho plánů tady během pěti let vyrostla pátá nejvyšší stavba ve městě, která udivuje svým specifickým tvarem, neboť se zužuje od shora dolů. Každé patro je zde tedy unikátní.

Pozornost návštěvníků se však soustředí na tři nejvyšší patra budovy, v nichž se nachází Sky Garden. Díky prosklenému plášti se tu naskýtá nádherný výhled do všech stran nejen na samotné City, ale je zde možné obdivovat z netradičních úhlů i Canary Wharf, katedrálu svatého Pavla, nejvyšší budovu Spojeného království i Evropské unie Střep, ale i britský parlament.

Ve výšce 160 metrů se také nachází několik bohatě osázených teras, které tvoří nádherně upravenou zahradu. V převážně středozemní a severoafrické flóře lze přivonět k levanduli, rozmarýnu i dalším bylinkám, ale pozornost upoutají i drobné modré kvítky kalokvětu, oranžově rudá barva kniphofie či strelicie královské. Ve změti rostlin lze najít i kapradiny či fíky. Sky Garden nabízí jedinečný veřejný prostor s terasou pod širým nebem, ale i restaurace a kavárny.

Rada: Vstup do Sky Garden je zdarma, je však nutné mít předem zajištěnou rezervaci na konkrétní hodinu. Povolená délka pobytu nahoře (jestliže nemáte rezervaci do kavárny či restaurace) je jedna hodina, ale nikdo Vám nebude tento čas kontrolovat.

Oficiální webová stránka: https://skygarden.london

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY