PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Sligo - Irsko

Základní informace

Sligo je irské město, které leží mezi dvěma pohořími – Benbulben a Knocknarea. Sligo se nachází na severozápadě Irska ve stejnojmenném hrabství. Město bylo v průběhu staletí několikrát zničeno a znovu vystavěno. Za současný vzhled vděčí Sligo převážně rozkvětu v 18. a 19. století.

Irsko Sligo

Oblast Sliga byla osídlena již v pravěku, což dokazují četné archeologické vykopávky z doby neolitu. Zdejší zátoka byla dobře známá pro řecké, fénické a římské obchodníky. V r. 807 do Sliga zavítali Vikingové a v r. 1253 zde Maurice Fitzgerald, hrabě z Kildare, založil dominikánský klášter.

Dominikánský klášter Sligo Abbey v r. 1414 vyhořel, ale byl brzy obnoven. Zdejší mnichové byli napadeni a pobyti oddíly puritánů v r. 1641. Místní legenda vypráví o tom, jak věřící zachránili stříbrný zvon před vojsky puritánů tím, že jej hodili do nedalekého jezera Lough Gill. Říká se, že zvon mohou slyšet pouze lidé bez hříchu. Z kláštera se dochovala neporušená křehká lomená gotická okna v chóru, ale většina rozvalin dominikánského kláštera pochází z 15. století. Ruiny kláštera nesou stopy zpustošení, ale i krásu v podobě tří zachovalých zdí s kamennou sochařskou výzdobou. K největším pozoruhodnostem patří zdobený oltář a křížová chodba. Klášter je jedinou dochovanou středověkou budovou ve městě.

Zdroj:
Společník cestovatel – Irsko, nakladatelství Ikar
Kapesní průvodce Irsko – nakladatelství Lingea
http://www.discoverireland.ie/…go-abbey/538

Oficiální webová stránka: www.sligotourism.ie

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY