PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Southwark Cathedral - Anglie, Londýn

Základní informace

Southwark Cathedral se nachází v Londýně na jižním břehu řeky Temže v těsné blízkosti další významné památky – mostu London Bridge. Tato farnost je součástí Southwarkské diecéze a členem Asociace anglických katedrál (The Association of English Cathedrals). Jedná se o nejstarší gotický kostel v Londýně založený pravděpodobně kolem roku 1220. Se založením kostela, který byl na počátku 20. století (v r. 1905) povýšen na katedrálu, se pojí několik legend.

Southwark Cathedral, Londýn, Anglie Anglie London, Southwark Cathedral

Legenda o vzniku Southwark Cathedral

Jedna z nich praví, že na tomto místě byl děvčetem jménem Mary založen ženský klášter ještě dávno před vpádem Normanů. Financovala jej z peněz, které získala z provozování zděděného přívozu přes Temži. S jistotou však víme jen to, že při sčítání lidu a majetku v roce 1086, jež je zaznamenáno v tzv. Domesday Book, na tomto místě již stál jakýsi stánek pro uctívání Boha. Některé zdroje uvádějí, že na tomto místě stála budova sloužící náboženským účelům již v 7. století.

Interiér katedrály

Uvnitř katedrály se mimo jiné nacházejí pomníky anglických kulturních velikánů – Edmunda Shakespeara, bratra slavného spisovatele, a dramatiků Johna Fletchera a Philipa Massingera. Kaple také připomíná památku Johna Harvarda, mecenáše Harvardovy univerzity. Jako každý kostel, má i Southwark Cathedral své zvony. Nejtěžším z nich je Tenor, který váží téměř dvě a půl tuny. Celkem má katedrála dvanáct zvonů, jejichž stáří se datuje k roku 1735.

Nejbližší stanice metra: London Bridge

Oficiální webová stránka: cathedral.southwark.anglican.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY