PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Spanische Hofreitschule - Rakousko, Vídeň

Základní informace

Spanische Hofreitschule je tzv. španělská jezdecká škola je instituce sídlící v Michaelském traktu hradu Hofburg, byla založena již roku 1565.

Rakousko Wien, Spanische Hofreitschule

Základy této školy položil roku 1572 rakouský císař Maxmilian I.. Ten vycházel z pravidel, která v oné době zformuloval pro klasické ježdění neapolský mistr jezdectví Federico Grisone. Císař tehdy s oblibou využíval španělské koně, kteří dali celé škole název. V roce 1719 pak Karel VI. pověřil architekta Josepha Emanuela Fischera z Erlachu, aby postavil rozsáhlé stáje, a v roce 1735 byla otevřena nádherná barokní jízdárna pro výuku jezdeckého umění šlechtických potomků.

Škola dodnes sídlí v původní historické budově v Hofburgu. Arénu, vysypanou pískem, o délce pětapadesát metrů a šířce osmnáct metrů zdobí tři křišťálové lustry, zavěšené na stropě ve výšce sedmnácti metrů. Návštěvníkům slouží dvě balustrády, z nichž mohou pohodlně sledovat představení. Vyčnívá tu jen tzv. knížecí lóže, ozdobená portrétem Karla VI., před nímž jezdci při příjezdu do sálu smekají.

Místní jezdecká škola je jediná na světě, kde se nepřetržitě od renesance pěstuje v nezměněné podobě tzv. vysoká škola jezdeckého umění, založená na přesnosti pohybu v kombinaci s hudbou. Není tak divu, že se stala součástí seznamu světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

V budově jízdárny mohou diváci každý den obdivovat jedinečnou harmonii mezi jezdcem a koněm. Jedná se o lipicány, chované v Piberu. Odtud do Vídně každý rok doputuje devět hřebců ve věku kolem tří let, které čeká výcvik po dobu pěti až šesti roků, během nějž se každému koni věnuje jen jeden jezdec.

Při představeních před veřejností mají tito bělouši černé jezdecké výstroje se zlatými ozdobami a bílé jelenicové sedlo. Jezdci jsou oblečení do tmavých fraků, světlých jezdeckých kalhot, vysokých černých bot a na hlavě jim sedí dvourohé klobouky.

Oficiální webová stránka: https://www.srs.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY