PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

St Kathrine Docks - Anglie, Londýn

Základní informace

St Kathrine Docks neboli doky svaté Kateřiny se nacházejí v centru Londýna na řece Temži, nedaleko dvou nejznámějších památek – mostu Tower Bridge a pevnosti Tower of London. Návštěvníci mohou při svých procházkách obdivovat přístav s luxusními jachtami, nakoupit si v luxusních obchodech nebo posedět v místních barech a restauracích.

Historie doků sv. Kateřiny

Doky byly vystavěny Thomasem Telfordem na místě původní chudinské čtvrti a otevřeny byly 25. října 1828. První písemná zmínka o docích v této oblasti pochází z roku 1125 a její pojmenování se datuje do alžbětinské doby, kdy zdejší přístav velmi prosperoval. Až do konce 18. století zde byla osada s 3000 obyvateli, s vlastním soudním dvorem, školou, chudobinci a nemocnicí. Poté však Londýn zachvátila průmyslová revoluce a pro rychle se rozvíjející město se okolí Temže stalo velmi žádoucí.

Parlament povolil vybudovat nové doky, které byly potřeba pro rychle se rozvíjející obchod. Návrh na stavbu předložil stavebník Thomas Telford a společně s architektem Philipem Hardwickem vytvořili šestipodlažní skladiště. To sloužilo pro uskladnění luxusního zboží ze Západní Indie, Afriky i Dálného východu (cukr, rum, čaj, koření, parfémy, slonovina, mušle, mramor, víno, brandy). Až do roku 1930 byly doky prosperujícím obchodním centrem. Během druhé světové války však byly natolik poškozeny, že musely být v roce 1968 uzavřeny. Sklady byly poté zdemolovány ve prospěch moderního obchodního centra. Dodnes zde stojí dům Ivory House z roku 1852 se svými charakteristickými věžními hodinami, kde se v současnosti nacházejí luxusní byty, restaurace a obchody.

Nejbližší stanice metra: Tower Hill.

Oficiální webová stránka: www.skdocks.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY