PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Švýcarské dopravní muzeum - Švýcarsko, Luzern

Základní informace

Švýcarské dopravní muzeum (Verkehrshaus der Schweiz) ve městě Luzern patří k největším a nejlepším svého druhu v Evropě. Představuje rozvoj mechanizovaných dopravních prostředků od jejich počátků až po cesty do vesmíru.

Areál muzea zabírá plochu přibližně čtyř hektarů a leží východně od centra Lucernu, odkud se sem návštěvníci mohou dopravit autobusem, vlakem nebo také pěšky po promenádě u Lucernského jezera. V muzeu snadno strávíte celý den a expozice se bude líbit celé rodině, je v něm k dispozici velké množství interaktivních exponátů i aktivit pro děti.

Expozice muzea jsou rozděleny do několika pavilonů. Je tu oddělení věnované železniční i silniční dopravě, lodím, letectví, lanovkám či kosmonautice. Největší část expozice zabírají dopravní prostředky a exponáty vztahující se k historii švýcarské železnice. Obdivovat tu budete moci sbírku asi šesti desítek vozů, včetně historických parních lokomotiv, zubaček, tramvají na koňský pohon, ale i moderních elektrických zařízení.

V hale automobilové dopravy si na simulátorech budete moci vyzkoušet, jaké je to být řidičem kamionu nebo formule 1. Milovníky rychlých sportovních vozů pak naláká sbírka nádherných automobilů značek Maserati, Lamborghini nebo Ferrari. Velmi oblíbené je v tomto oddělení také „Autodivadlo“, během jehož představení diváci pomocí hlasovacího zařízení zvolí konkrétní model, který si pak na „jevišti“ mohou prohlédnout ze všech stran a dozvědět se o něm zajímavé informace.

V oddělení letectví muzeum vystavuje celou řadu strojů a můžete se tu opět „proletět“ v simulátorech. Z těch vás určitě zaujme především simulátor letu bratří Wrightů, kteří se coby vůbec první proletěli v letadle poháněném motorem. Stejně jako kdysi oni budete i vy „pilotovat“ vleže. V oddělení vesmírného výzkumu si prohlédnete rakety a kosmonautické skafandry nebo můžete v tzv. Cosmoramě podniknout cestu pásem asteroidů.

Součástí muzea je rovněž kino IMAX, největší planetárium ve Švýcarsku a koncertní sál. Malý úsek muzea pak zabírají díla umělce Hanse Enriho, rodáka z Lucernu, jehož dílo je z velké části spojeno s dopravní tématikou.

Oficiální webová stránka: https://www.verkehrshaus.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY