PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Swanage - Anglie

Základní informace

Swanage je přímořské letovisko na poloostrově Isle of Purbeck, na jihovýchodě hrabství Dorset. Původně rybářská osada se rozvinula ve významný přístav, ze kterého odplouvali lodě s purbeckým mramorem do Londýna, kde byl mramor využíván pro stavbu kostelů.

Anglie Swanage

Pobřežní městečko na poloostrově Isle of Purbeck s necelými deseti tisíci obyvateli čerpá svoji atraktivitu mimo jiné i z mírného klimatu, díky němuž se každoročně umísťuje na předních příčkách žebříčku míst s největším počtem slunečních dnů ve Spojeném království.

Jeho dějiny sahají až do doby kolem roku 1000 př. n. l., kdy se tu usídlili Keltové a v okolí si založili své farmy. Roku 43 n. l. sem přišli Římané, kteří odtud vyváželi kámen a vedli tu obchod. Po jejich odchodu v 5. století následovalo čtyři sta let útoků, během nichž bylo zničeno prakticky vše, co římské osídlení připomínalo. Předpokládá se také, že zde proběhla velká bitva krále Alfréda Velikého proti Dánům.

Přestože tady byl od 1. století n. l. těžen a odtud do celého světa vyvážen purbecký mramor, který lze najít v mnoha londýnských budovách, rybářská vesnička a malý přístav zažily svůj velký boom teprve až v 19. století. Tehdy se totiž místní obyvatelé rozhodli po vzoru nedalekého Plymouth či Lyme Regis využít své přímořské polohy a zaměřit se na turistický ruch. Roku 1833 propagaci přispěla návštěva budoucí královny Viktorie a další rozvoj přineslo zavedení železnice roku 1885.

Z cestovního ruchu žije Swanage dodnes. Jeho návštěvníci mohou využít dlouhé pláže se zlatavým pískem a čistou průzračnou vodou, jímž bylo uděleno označení Blue Flag, ale určitě ocení i úchvatné přírodní scenérie. Mnozí sem přijíždějí hledat fosilie či stopy dinosaurů, jiní zase za pozorováním ptáků nebo delfínů.

Swanage je ideálním východištěm pro objevování Jurského pobřeží a pro výlety do nedalekých malebných vesniček Corfe Castle, Studland či Worth Matravers. Okolí města nabízí skvělé trasy pro pěší i cykloturisty.

Rada: Nenechte si ujít projížďku Swanage Railway. Při deset kilometrů dlouhé jízdě parním vlakem mezi Swanage a Norden můžete obdivovat krásy venkova i přírody tohoto poloostrova.

Oficiální webová stránka: www.visitswanage.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY