PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Tatralandia - Slovensko

Základní informace

Tatralandia je největší aquapark na Slovensku a jeden z největších aquaparků ve střední Evropě. Nachází se nedaleko od centra Liptovského Mikuláše.

Slovensko, Tatralandia Slovensko, Tatralandia

Po miliony let formovaly podloží Liptovské kotliny geologické procesy, jejichž výsledkem jsou bohaté zdroje minerálních a termálních vod. Právě ty byly inspirací a základem nového vodního zábavního parku, který by využíval jejich blahodárné účinky.

Pak už vše šlo velmi rychle. V listopadu 2002 se začalo se stavbou a první návštěvníci prošli branami Tatralandie necelý rok poté, v červenci 2003. Tehdy se areál pyšnil šesti bazény a stejným počtem tobogánů. Unikát představovala vodní překážková dráha v bazénu s termální vodou.

Akvapark se ihned od počátku těšil velké oblibě, a tak se postupně začal rozšiřovat a vznikaly tu nové atrakce.

Jako první přibyl rok po otevření saunový svět, tři venkovní bazény a tobogany. Zájemci také mohli od té doby využít možnosti ubytování ve sto padesáti pěti útulných bungalovech s výhledem na Západní Tatry v tzv. Holiday Village Tatralandia.

Dnes si tu svoji zábavu najde opravdu každý. Pro děti je určený areál Bubble City, ale využívat mohou i rotující rafty v části Trio či nejlehčí z lanových drah, zvanou Tanzanie. Tato nejdelší překážková lanová dráha v Evropě se rozkládá na ploše 5 000 m² a nabízí tři stupně náročnosti.

Milovníci adrenalinu si mohou užít na raftech v Boomerang Raft Ramp či na surfovacím simulátoru Surf Waves Tatralandia. Naopak ti, kteří vyhledávají spíše klid a pasivní odpočinek, se mohou nechat hýčkat masážemi, zábaly a mnohými dalšími procedurami ve Wellness Paradise.

Všem jsou pak určené celoroční haly Karibik či Tropical Paradise a nezapomenutelný zážitek si můžete odnést i z toboganu, zvaného Tornado, v jehož nitru vás během zběsilé jízdy vyfotí.

Oficiální webová stránka: https://www.tatralandia.sk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Školní zájezdy Slovensko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY