PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Technisches Museum - Rakousko, Vídeň

Základní informace

Technisches Museum je muzeum obsahující exponáty a modely z historie techniky; o jeho vybudování bylo rozhodnuto v roce 1908 při příležitosti oslavy 60 let nástupu Františka Josefa I. na rakouský trůn.

Rakousko Wien, Technisches Museum

Roku 1908 uplynulo šedesát let od nástupu císaře Františka Josefa I. na rakouský trůn a při té příležitosti bylo rozhodnuto o vybudování zcela nového technického muzea v hlavním městě monarchie. Už 20. června následujícího roku položil sám císař základní kámen a 6. května 1918 bylo muzeum slavnostně otevřeno.

Zaměřovalo se především na technické vynálezy a předměty vyrobené v korunních zemích rakousko-uherské monarchie, zatímco dnes se jedná o exponáty hlavně rakouské.

Ve čtyřech tematicky rozdělených podlažích si na celkové výstavní ploše 22 000 m² najde svou oblast zájmu opravdu každý. Do historie zavede návštěvníky sbírka techniky, představující důležité milníky ve vývoji. Vidět tu lze parní lokomotivy, automobily, motocykly, ale i letadlo a vrtulník, přičemž vše je zařazeno do dobového kontextu.

Interaktivní exponáty pomáhají k osvětlení fyzikálních zákonů, ale i k ozřejmění fungování věcí v každodenním životě. Snadno tu lze pochopit principy fyziky, mechaniky či optiky a celé jedno patro je věnováno energii, ať už v podobě parního stroje, vysvětlení fungování elektrického proudu či seznámením se s technologiemi těžkého průmyslu.

Nejvyšší poschodí se zaměřuje na komunikaci v jejích různých formách, takže tu lze vidět exponáty týkající se pošty, telegrafu, telefonu, televize, ale i mobily a počítače.

Celé muzeum nabízí unikátní vhled do světa technologií pro dospělé i děti. Pro nejmenší už od dvou let se tu konají workshopy a je pro ně připraveno několik samostatných oddělení, jako je např. das mini, zaměřené na zážitky pro všechny smysly.

Technisches Museum se pyšní sbírkou vysoké kvality, přičemž jeho hlavní zásada je zformulována jako Horizont 100. Jedná se o snahu zaměřit se na věci, které budou tvořit důležité milníky ve vývoji technologie za sto let.

Oficiální webová stránka: https://www.technischesmuseum.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
vstup do 19let zdarma

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY