PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

The Golden Hinde - Anglie, Londýn

Základní informace

The Golden Hinde II (Zlatá laň) je replika lodě Francise Drakea, který s podobnou lodí obeplul v letech 1577–1580 svět. Nachází se nedaleko mostu London Bridge u pravého břehu řeky Temže. Dnes se na její palubě nachází muzeum, kde se mohou návštěvníci dozvědět více o historii námořnictva a životě Tudorovců v době Francise Drakea.

Muzejní sbírka obsahuje archiv týkající se objevitele Francise Drakea, éry Tudorovců a lodě Golden Hinde II. Mezi významné předměty sbírky patří lžíce Tudor Spoon, moderní obrazy lodě Golden Hinde II nebo knihovna, která obsahuje moderní i starožitné knihy včetně letopisů John Stow´s Annales z roku 1615.

Stavba repliky lodě The Golden Hinde

Postavit repliku lodi byl sen dvou amerických podnikatelů, Alberta Elledgeho a Arta Bluma. Ti chtěli v roce 1968 připomenout blížící se 400. výročí přistání sira Francise Drakea na západním pobřeží Severní Ameriky v roce 1579. Jelikož nebyly k dispozici žádné plány původní lodi, strávil kalifornský námořní architekt Loring Christian Norgaard tři roky zkoumáním rukopisů o Drakeově cestě, lodních technikách za vlády Tudorovců a časopisů sestavenými členy posádky. Přibližné rozměry plavidla byly odvozeny od plánů pro dřevěnou krytinu, která byla postavena kolem originální lodi při jejím kotvení v Deptfordu během 16. století. Loď postavila firma J. Hinks & Son. Po dvou letech práce ji hraběnka z Devonu dne 5. 4. 1973 oficiálně spustila na vodu.

Oslavy výročí a plavby lodi

Na památku blížícího se výročí 400 let od přistání Francise Drakea na západním pobřeží v Severní Americe v roce 1579, plula loď od zimy 1974 do jara 1975 z Plymouthu do San Francisca. V roce 1979 přeplula Pacifik, aby se dostala do Japonska, kde natočila televizní seriál Shogun, ve kterém hrál hlavní roli Richard Chamberlain a John Rys-Davies. Výročí oslav bylo ukončeno poté, co v roce 1980 připlula loď zpět do Británie přes Suezský průplav. Byl natočen i film Drake´s Venture (v hlavní roli John Thaw). Poté co loď obeplula Británii a Irsko, vydala se do Kanady, kde se objevila na přehlídce Expo ´86. O rok později se vydala na čtyřletou plavbu podél východního a západního pobřeží Severní Ameriky. Do Velké Británie se vrátila v roce 1991. Následovaly další plavby a nakonec v roce 1996 zakotvila na dnešním místě v docích St Mary Overie Dock, odkud se vydala v roce 2003 jen na krátkou plavbu na show Southampton Boat Show.

Nejbližší stanice metra London Bridge.

Zdroje:
http://www.turistika.cz/…hinde-london
http://www.goldenhinde.com/
http://cs.wikipedia.org/…/Golden_Hind

Oficiální webová stránka: www.goldenhinde.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY