PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

The Old Ferry Boat Inn - Anglie

Základní informace

The Old Ferry Boat Inn je spolu s The Eagle And Child, Ye Olde Fighting Cocks, The Bingley Arms a Royal Standard of England adeptem na nejstarší hostinec ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska.

The Old Ferry Boat Inn je možné najít v malebné vesničce Holywell, jedné ze tří dochovaných kruhových vesnic postavených Saxony v hrabství Cambridgeshire. Bílá kamenná budova na břehu říčky Great Ouse stojí dle staré místní legendy na hrobě nešťastné dívky jménem Juliet, která si vzala život, neboť dostala košem od místního mladého řezbáře, kterého zoufale milovala. Pohřbena byla roku 1050 na břehu řeky. Kamennou desku jejího skromného náhrobku najdou hosté v jihovýchodní části budovy. Místní hostinský návštěvníky rád seznamuje se starou pověstí, dle níž se každého, kdo šlápne na tento kámen, bude až do smrti držet neštěstí. Aby se ho zbavil, musí koupit pivo všem, kdo právě v této hospodě sedí.

Od padesátých let 20. století probíhají na tomto místě pravidelné seance, během nichž se prý několikrát zjevil duch Juliet a přítomným sdělil jméno své, ale i jméno mladíka, do nějž byla zamilovaná. Dle místních se zde tento duch zjevuje pravidelně na svátek svatého Patrika, tedy v den, kdy zemřela, kdy pomalu kráčí od hospody k břehu řeky.

Přesné datum, od něhož tato hospoda funguje, není známo. Je však prokázáno, že alkohol se na tomto místě rozlévá nepřetržitě už od roku 560. Archeologické výzkumy však datují počátky hostince ještě do doby o sto let dříve.

Dnes tu mohou hosté ochutnat některé z široké nabídky piva. Ti, kteří tu chtějí zůstat přes noc, mohou využít i ubytování v jednom ze sedmi pokojů a objekt nabízí i možnost pronajmutí konferenčního sálu.

Rada: The Old Ferry Boat Inn je ideálním místem pro přenocování pro všechny, kteří plánují navštívit Cambridge či IWM v Duxfordu, které je odsud vzdáleno jen necelých čtyřicet kilometrů.

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY