PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Time Travel - Rakousko, Vídeň

Základní informace

Time Travel je interaktivní muzeum zaměřené na historii Vídně, nachází se v centru města; součástí expozice je třeba 5D kino nebo simulace leteckých náletů za druhé světové války.

1. června 2012 byl v historických sklepeních mezi ulicí Graben a náměstím Michaelerplatz otevřen jedinečný zážitkový svět, vytvořený ve spolupráci s historiky Manfriedem Rauchensteinerem a Katrin Unterreiner. Návštěvníci tu na ploše 1 300 m² prožijí nejdůležitější okamžiky dějin města a setkají se s významnými osobnostmi, které ovlivnily jak jeho vývoj, tak i světové události.

Cesta pro skupiny maximálně dvaatřiceti zájemců začíná každých dvacet minut uvítáním, které si je možné díky individuálnímu audioprůvodci poslechnout v deseti jazycích včetně češtiny. Poté následuje zběsilá jízda časem, která končí v době, kdy se území města stalo součástí římské říše. Ve vojenském táboře se cestovatelé setkají s hlídkou a roku 180 n. l. je čeká pohřeb Marca Augusta.

5D technologie umožní i let spolu s holuby nad tehdejší nejvyšší evropskou věží, patřící katedrále svatého Štěpána, která se začala stavět roku 1137, a spolu s pouličním muzikantem všichni zažijí i hrůzy morové rány, která postihla Vídeň v roce 1679. Nevyhnou se ani tureckému obléhání města v letech 1529 a 1683.

Cesta historií zavede návštěvníky i do Císařského divadla, v němž se jim vtipnou formou představí příslušníci habsburského rodu včetně Sisi, Františka Josefa I., Marie Terezie či Maximiliána, a skvělým zážitkem je i humorná konverzace při setkání Wolfganga Amadea Mozarta s Johannem Straussem mladším. Ve Vídni nelze pominout ani typický valčík a atmosféru kaváren. K historii města však patří i první světová válka a doba okupace, kterou lze na chvíli prožít v protileteckém krytu. Na konci pak návštěvníky čeká magická projížďka kočárem zpět do dnešních dnů.

Time Travel umožňuje zábavní formou přiblížit historii města, přičemž na své si tu přijdou jak děti, tak dospělí.

Oficiální webová stránka: https://www.timetravel-vienna.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY