PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Titanic a jeho odkaz v Belfastu - Severní Irsko, Belfast

Základní informace

Hlavní město Severního Irska, Belfast, je spojený se slavným zaoceánským parníkem Titanicem, neboť za jeho stavbou stojí zdejší loďařství Harland and Wolff. Tragický osud legendárního Titanicu zná snad každé malé dítě.

Pomník Titanic Memorial

U budovy belfastské radnice se nachází pomník obětem katastrofy parníku Titanic. Pomník Titanic Memorial představuje alegorické znázornění katastrofy v podobě ženské postavy, která představuje smrt. Žena drží vavřínový věnec nad hlavou utopeného námořníka, kterého nad mořskými vlnami drží plačící mořské nymfy. Okolo pomníku byly v r. 2012 vybudovány zahrady – Titanic Memorial Garden, ve kterých se nachází 15 bronzových plaket obsahujících abecedně seřazený seznam všech 1512 obětí lodní katastrofy.

Muzeum Titanic Belfast

Muzeum Titanic Belfast se nachází na místě, kde byl slavný zaoceánský parník postaven. V devíti galeriích si návštěvníci mohou prohlédnout celý příběh Titanicu – od jeho konstrukce v Belfastu na počátku 20. století až po tragický konec. Galerie jsou interaktivní a lze zhlédnout i potápění do hlubin oceánu na místo, kde Titanic dnes odpočívá. V muzeu jsou k vidění mj. přesné repliky kabin, jídelny, strojovny nebo palubní promenády, na které mohou návštěvníci slyšet šumění oceánu a rachotící motory.

Parník SS Nomadic

V nedalekých Hamiltonových docích se nachází parník SS Nomadic (Steamship Nomadic), který je jedinou dochovanou lodí společnosti White Star Line. Parník byl postaven ve stejné době jako jeho slavnější „sourozenci“ – zaoceánský parník Olympic a Titanic. Nomadic sloužil k přepravě cestujících z přístavu na zaoceánské parníky. Dne 10. 4. 1912 převezl 172 cestujících z francouzského Cherbourgu na první (a zároveň poslední) plavbu Titanicu. Loď byla zrekonstruována do své původní podoby a lze si na ní prohlédnout výstavu zaměřenou za historii lodi a její využití v průběhu let.

Stavební jeřáby Samson a Goliáš

Belfastskému panorama dominují dva žluté stavební jeřáby pojmenované po biblických postavách – Samson a Goliáš (Samson and Goliath), které patří společnosti Harland and Wolff. Tato loďařská společnost patřila na počátku 20. století k největším zaměstnavatelům v Belfastu a dodnes se počítá mezi největší loďařství na světě. Společnost byla založena r. 1862 Edwardem Jamesem Harlandem a Gustavem Wilhelmem Wolffem. Loďařství postavilo přes 70 lodí pro společnost White Star Line, z nichž nejslavnější byl zaoceánský parník Titanic.

Zdroj:
https://en.wikipedia.org/…ial,_Belfast
http://www.nomadicbelfast.com/
http://titanicbelfast.com/
http://www.discovernorthernireland.com/…elfast-P3456

Oficiální webová stránka: visitbelfast.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Severní Irsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY