PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Tivoli - Itálie

Základní informace

Tivoli je starobylé město ležící zhruba 40 km východně od Říma. Město bylo populárním letoviskem Římanů a dodnes je oblíbeným cílem výletů obyvatel Říma. V Tivoli se nacházejí 2 památky zapsané na seznamu UNESCO – Villa d´Este a Hadrianova vila.

Villa d´Este, Tivoli, Itálie

Městečko Tivoli, známé také pod antickým názvem Tibur, s více než šedesáti tisíci obyvateli se nachází na svazích Tiburských kopců a už v době římské představovalo útočiště Římanů před vedrem i hlukem. Svou vilu si tu postavil např. císař Trajánus, ale i básníci Gaius Valerius Catullus a Horatius. Kromě nádherných výhledů jim toto úchvatné město nabídlo i čistý vzduch, léčivé prameny a anienské vodopády, o nichž císař Augustus prohlásil, že jej vyléčily z nespavosti.

Velkým oživením pak město prošlo v době renesance, kdy si tu římská smetánka začala stavět své výstavní vily. Navíc v roce 1461 zde papež Pius II. vybudoval pevnost, neboť město bylo několikrát okupováno a dobyto jako ideální základna pro dobytí Říma.

I přesto, že Tivoli zažilo roku 1944 silné bombardování, má svým návštěvníkům stále co nabídnout.
Mezi dlážděnými ulicemi lemovanými středověkými domy se skrývají okouzlující renesanční zahrady, parky i antické a středověké památky. Nikdo by tady neměl vynechat římský amfiteátr či původní středověké obytné věže a za prohlídku stojí i katedrála s nádherným dřevěným sousoším, znázorňujícím Snímání z kříže.

Tivoli sice nepatří mezi nejznámější turistické destinace, ale skrývá i památky zapsané na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nejslavnějším lákadlem tu je bezesporu Villa D´Este, kterou jako svou letní rezidenci vybudoval z ruin benediktinského kláštera kardinál Ippolito d´Este.

Vynechat nelze ani park Villa Gregoriana, zasazený do strmého údolí. Zalesněný park s romantickými vodopády, z nichž jeden je dílem Berniniho, jeskyněmi a zříceninou chrámu bohyně Vesty je pojmenovaný po papeži Řehořovi XVI., který dvěma tunely odklonil tok řeky Aniene, čímž ochránil obyvatele města před častými záplavami.

Rada: Do Tivoli se z Říma dostanete buď vlakem ze stanice Termini, nebo autobusem. Ten odjíždí každých dvacet minut ze zastávky metra linky B Ponte Mammolo a do Tivoli vás doveze asi za padesát minut.

Oficiální webová stránka: www.comune.tivoli.rm.it

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY