PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 5x

Tropicarium - Maďarsko, Budapešť

Základní informace

Tropicarium-Oceanarium je největší akvárium ve střední Evropě, které se nachází necelých 15 kilometrů jižně od centra Budapešti.

Komplex akvárií a pavilonů je součástí zábavního a obchodního centra Campone Shopping Center. Založil jej maďarský podnikatel, žijící mnohá léta ve Švédsku, Károly Farkasdi po úspěchu svého podobného projektu v Kolmardenu, který funguje od roku 1990.

Po osmi měsících prací byl v Budapešti 26. května 2000 otevřen komplex mořského světa a deštného pralesa na celkové ploše 3000 m². Rozdělený je do 8 částí, v nichž lze vidět volně poletující exotické ptáky, opice, aligátory, ale především tisíce pestrobarevných ryb v akváriu.

K největším lákadlům patří žraloci, žijící v nádrži s objemem 1,6 milionů litrů, jejíž nerozbitné skleněné stěny dosahují šířky 16 milimetrů. Obdivovat krásu těchto ryb lze i při průchodu 11 metrů dlouhým skleněným tunelem. Další akvária jsou určená pro živočichy z celého světa. Ve sladkovodních si návštěvníci mohou prohlédnout ryby z Afriky, Jižní Ameriky a Asie, ale i maďarskou vodní faunu a akvária se slanou vodou obývají především hlubinní živočichové Indického oceánu, Karibiku a Rudého moře. Stále obklopená dětmi i dospělými je nádrž, v níž je možné si pohladit rejnoka.

Oblíbeným cílem návštěvníků je i prales s imitací tropického klimatu, kde lze každých 15 minut zažít bouřku a déšť. Kromě hadů, želv a pavouků tu žijí i nádherně zbarvené opice, zvané lvíček zlatohlavý, dosahující maximální velikosti do třiceti centimetrů.

O všechny obyvatele komplexu se starají biologové, veterináři a ošetřovatelé, jejichž počet se pohybuje mezi 25 a 30.

Tropicarium-Oceanarium je oblíbeným cílem školních výletů a během volných dnů i obyvatel hlavního města Maďarska. Celý projekt se však snaží nejenom pobavit a nabídnout příjemné trávení času, ale jeho cílem je především výchova k lásce a respektu k přírodě.

Oficiální webová stránka: https://tropicarium.hu

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Zajímavé články

Langoš

Školní zájezdy Maďarsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY