PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 6x

Vídeň - Rakousko

Základní informace

Vídeň, německy Wien, je hlavní město Rakouska a zároveň nejmenší rakouská spolková země.

Rakousko Wien,  Der Graben Schönbrunn, Vídeň, Rakousko Schönbrunn Gloriette, Vídeň, Rakousko radnice, Vídeň, Rakousko

Metropole na Dunaji v severovýchodní části země se již tradičně drží na předních místech ve světovém žebříčku měst podle kvality života. Skoro dva miliony jejích obyvatel i obrovský počet turistů si tu mohou užívat úžasné památky, luxusní obchody, elegantní kavárny i množství divadel a výstav z široké kulturní nabídky.

První osídlení tohoto místa se datuje do mladší doby kamenné. Ví se, že si tu Keltové založili osadu zvanou Vedunia, jejíž pojmenování odkazuje na místní potok v lese. Ti byli později vystřídáni Římany, již zde založili vojenský tábor Vindobona. Odkazy na jejich dobu lze vysledovat ve fragmentech pozdějších staveb.

Roku 1155 Jindřich II. Babenberský určil Vídeň hlavním městem Rakous a později ji Habsburkové přeměnili na centrum své říše. Tím zůstala s krátkými přestávkami až do roku 1918, kdy její sláva začala upadat. Zatímco před první světovou válkou byla Vídeň, plná luxusu a přepychu, čtvrtým největším městem na světě, se zánikem Rakousko-Uherské monarchie přišla i o svůj lesk i význam. Navíc roku 1938 triumfálně uvítala Adolfa Hitlera, který ji spolu s celou zemí připojil k Německu. Po roce 1945 byla rozdělena na čtyři okupační zóny a tento stav zůstal až do poloviny padesátých let.

Dnes se však Vídeň vrátila ke své slávě a věhlasu a pyšní se především památkami odrážejícími císařské období, mezi něž patří např. proslulý zámek Schönbrunn s 1441 místnostmi, zimní sídlo císařské rodiny Hofburg, Vídeňská opera, Parlament, Burgtheater či gotická katedrála svatého Štěpána. Žádný návštěvník Vídně by neměl vynechat ani muzeum umění Albertina, unikátní Naschmarkt či komplex Belveder, ukrývající kromě jiného i 24 děl Gustava Klimta.

Rada od nás: Za návštěvu určitě stojí věhlasné vídeňské vánoční trhy, na nichž lze strávit v příjemné atmosféře velké množství času. Lákavé je i proslulé kluziště na Rathausplatz otevřené v zimních měsících.

Oficiální webová stránka: wien.info

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY