PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Wolfgangsee - Rakousko

Základní informace

Wolfgangsee je jezero nacházející se v Solné komoře, spadá do spolkových zemí Solnohradsko a Horní Rakousko; rozlohou je největším jezerem v Solnohradsku a devátým největším v Rakousku.

St Wolfgang, Wolfgangsee, Rakousko Sankt Gilgen a Wolfgangsee, Rakousko Rakousko St Wolfgang, jezero Wolfgangsee

Deset kilometrů dlouhé jezero o šířce dva kilometry je napájenou především řekou Ischl. S plochou 12,84 km² zabírá v pomyslném žebříčku rakouských jezer dle velikosti deváté místo. Obklopené horskými vrcholky Alp leží v nadmořské výšce 539 metrů.

Zhruba uprostřed jeho délky vybíhá z jižního břehu poloostrov, který rozděluje vodní plochu na dvě části. Šířka průplavu zde činí jen dvě stě metrů. Právě na něm leží městečko Gschwandt a na protějším břehu** Sankt Wolfgang, proslavený gotickým křídovým **oltářem Michaela Pachera. K dalším sídlům u Wolfgangsee patří Ried, Sankt Gilgen či Strobl.

Wolfgangsee, dosahující maximální hloubky sto čtrnácti metrů, je ideálním místem pro letní i zimní dovolenou. Slouží jako centrum vodních sportů, které umožňuje koupání, plachtění, ale i vodní lyžování. Milovníci horské turistiky jej mohou využít jako východiště svých cest, neboť od jezera vede lanovka z města Sankt Gilgen na horu Zwölferhorn a ze Sankt Wolfgangu vyráží už od roku 1893 nejstrmější zubačka Rakouska. Výškový rozdíl 1 190 metrů mezi jezerem a horou Schafberg překoná za pětatřicet minut.

Na své si tu ale přijdou i cyklisti. Kolem jezera vede např. i první etapa 352 kilometrů dlouhé cyklostezky Salzkammergut Radweg.

Žádný z návštěvníků této oblasti by neměl vynechat ani projížďku po jezeře lodí, jež brázdí jeho hladinu už od roku 1873. Jako první tehdy vyplul kolesový parník Císař František Josef I. s délkou 33 metrů. Dnes čítá místní flotila šest plavidel, přičemž největší z nich Österreich pojme až 365 pasažérů.

Rada: Nenechte si ujít jezero Wolfgangsee v době adventu. Po jeho hladině pluje obří lucerna, která spolu se zdobenými městy okolo navodí tu správnou předvánoční atmosféru.

Oficiální webová stránka: https://wolfgangsee.salzkammergut.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY