PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Yorkminster - Anglie, York

Základní informace

Yorská katedrála je největší gotická katedrála na sever od Alp, dlouhá 163 m a v příčné lodi široká 76 metrů. Nachází se v Yorku a je sídlem arcibiskupa z Yorku, druhého nejvyššího hodnostáře anglikánské církve. Ukrývá největší sbírku středověkých maleb na skle v Británii a vyznačuje se bohatě zdobenou chrámovou lodí.

York, Anglie York Minster, Anglie York Minster, Anglie

Historie York Minsteru

Předchůdcem dnešní katedrály byl dřevěný kostelík, v němž byl pokřtěn roku 627 northumbrijský král Edwin. Pár let nato byl dřevěný kostelík nahrazen kamennou stavbou, která byla i v dalších staletích dále upravována. Roku 1066 zde byl korunován Vilém Dobyvatel anglickým králem. Výstavba dnešní katedrály byla zahájena v roce 1220 a byla dokončena a vysvěcena za více než 250 let, v roce 1472.

Během reformace církve za Jindřicha VIII. byl ustanoven první anglikánský arcibiskup a došlo také ke ztrátě pokladů katedrály a pozemků, které k ní patřily. V době občanské války byl York obsazen vojskem Olivera Cromwella, ale jeho velitel Thomas Fairfax poškození katedrály nepřipustil. V minulých stoletích se katedrála také několikrát stala obětí požáru, avšak nakonec byla vždy restaurována.

Katedrála je otevřena denně, ale může být při bohoslužbách či jiných příležitostech nárazově uzavřena. Vstup je zpoplatněn. Vystoupat můžete i na věž katedrály s pěkným výhledem na město (nejvyšší bod v Yorku).

Vzdálenost od Londýna: cca 340km

Oficiální webová stránka: www.yorkminster.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY