PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Zell am See - Rakousko, Zell am See

Základní informace

Zell am See je lázeňské okresní město s 10 000 obyvateli ve spolkové zemi Solnohradsko; je významným turistickým centrem Rakouska jak v létě, tak v zimě.

Zell am See, Rakousko Zeller See, Zell am See, Rakousko Zeller See, Zell am See, Rakousko

Osídlení tohoto místa je prokázáno až do doby bronzové. V letech 30 až 160 n. l. jej ovládali Římané a ve středověku se stalo církevním centrem pod správou salcburského arcibiskupství. Mniši tu také roku 740 založili osadu Cella in Bisontio, která prosperovala díky obchodu se solí.

Roku 1357 byla osada povýšena na město, ale k největšímu rozvoji došlo až díky železnici, jež sem byla přivedena roku 1875 a přitáhla množství turistů a alpinistů.

Dnes vyhlášené alpské lyžařské středisko se rozkládá v nadmořské výšce 750 až 2 000 m n. m. Jeho malé a krásně udržované historické jádro obklopuje ze tří stran jedno z nejčistších jezer v Evropě. Klikaté uličky lemují obchůdky a restaurace, ale město se může pochlubit i zajímavými stavbami a historickým památkami. Nejstarší městskou budovou je věž Vogtturm z 10. století, v níž dnes sídlí malé muzeum městské historie, ale zajímavý je i kostel svatého Hippolyta z 11. století, který byl roku 1770 barokně přestavěn.

Zell am See nabízí svým návštěvníkům vyžití v létě i v zimě. Od roku 1927 z města vyráží nejstarší lanovka v Salcbursku na 1 965 metrů vysokou horu Schmittenhöhe, odkud se lze vydat na cestu k okolním třítisícovým velikánům, ale oblíbený je i lyžařský areál spojující sedmasedmdesát sjezdovek.

Spolu s nedalekým Kaprunem tvoří Zell am See turistický region Europa Sportregion. Kromě skvělé infrastruktury tu lze najít i množství sportovního vyžití, k němuž patří mimo jiné i lyžování na ledovci, ale také desítky kilometrů cyklostezek.

Kousek od města navíc začíná vysokohorská panoramatická silnice Grossglockner Strasse a oblíbená je i úzkorozchodná železnice ke Krimmelským vodopádům.

Oficiální webová stránka: https://www.zellamsee-kaprun.co.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY