PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Zürich - Švýcarsko

Základní informace

Zürich (česky Curych) leží ve stejnojmenném kantonu v předhůří Alp na břehu Curyšského jezera (Zürichsee) a je největším švýcarským městem a současně centrem bankovnictví a finanční metropolí celé země. Často se o něm hovoří jako o jednom z nejbohatších měst světa a ve statistikách se také objevuje na předních příčkách mezi městy s nejvyšší kvalitou života.

Grossmünster, Zurich, Švýcarsko Zurich, Švýcarsko

Hlavní městskou tepnou je Bahnhofstrasse (Nádražní ulice), dlouhá třída nacházející se v místech někdejšího městského opevnění, která vede od hlavního nádraží až k nábřeží Curyšského jezera. Vznikala podle vzoru francouzských bulvárů v 70. letech 19. století a dnes je hlavní obchodní ulicí a centrem komerčních aktivit. Najdeme na ní především sídla bank a také luxusní prodejny.

Klenotem Zürichu je jeho Staré město rozkládající se na obou březích řeky Limmat. V něm stojí několik historicky významných kostelů, především Grossmünster s dvojicí vysokých věží. První kostel na tomto místě založil již Karel Veliký na přelomu 8. a 9. století, současná stavba byla dokončena v 15. století. Grossmünster byl důležitým centrem švýcarské reformace, svoje ideje tu totiž formuloval a kázal Ulrich Zwingli, který právě v Zürichu položil základy reformované církve ve Švýcarsku.

Významným curyšským kostelem je také Fraumünster stojící na místě někdejšího ženského kláštera. Turisté do něj přicházejí obdivovat především vitráže, jejichž autorem je významný židovský bělorusko-francouzský malíř Marc Chagall. Panorama města by nebylo úplné bez věže kostela sv. Petra, jehož věžní hodiny s průměrem 8,7 m mají největší ciferník v celé Evropě.

Zürich je mimo to významnou kulturní metropolí s řadou muzeí a galerií a bohatou nabídkou kulturního vyžití. V minulosti ve městě pobývalo množství významných literátů a v podniku Cabaret Voltaire vznikl umělecký směr dadaismus. Mezinárodní věhlas má rovněž zdejší Spolková vysoká technická škola ETH Zürich s řadou slavných absolventů (včetně mnoha nositelů Nobelovy ceny) v čele s Albertem Einsteinem.

Oficiální webová stránka: https://www.zuerich.com/en

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY