PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Německo
1.12.2018 - 2.12.2018 2 dny 2 690 Kč Kód zájezdu : 14418A Typ pobytu : Poznávací
  • Hotel
  • Snídaně
  • Autobus
Počet termínů : 1 Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy) Německo, 1.12. - 2.12.2018, 2 dní 2 690 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: RadyNaCestu

Termíny

Termíny

01.12.2018 - 02.12.2018 2 690 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru nejstaršího adventního trhu „Striezelmarkt“, uvidíte největší vánoční pyramidu na světě, projdete se půvabnými Teplicemi a jako v pohádce si budete připdat na slavném Karlštejně. Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Drážďany!

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Doprava autobusem v plné výbavě
  • 1x ubytování ve 3* hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
  • 1x snídani
  • Služby průvodce po celou dobu zájezdu
Cena nezahrnuje
  • Cestovní pojištění
  • Vstupné do navštívených objektů
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 500 Kč
Nástupy Ostrava, Brno, Olomouc
Ubytování Ubytování v 3* hotelu v Teplicích
Strava Snídaně formou bufetu

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Po příjezdu do Drážďan krátká prohlídka centra s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou místních muzeí, galerií a jiných památek. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.  Odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách. Příjezd do Drážďan po poledni. Při společné procházce historickým centrem zhlédneme barokní skvost Zwinger, kde je možné si individuálně prohlédnout galerii Starých mistrů, zbrojnici nebo výstavu porcelánu. V rezidenčním zámku je pak umístěna světoznámá pokladnice Zelená klenba (Grünes Gewölbe). Poté uvidíme renovovaný kostel Frauenkirche, známou Semperovu operu, Brühlsche Terasse a Hofkirche. Po prohlídce historického centra budeme mít spoustu času na tradiční adventní trhy, včetně návštěvy nejstaršího vánočního trhu v Německu – drážďanský „Striezelmarkt“ má svou tradici již od roku 1434. Své jméno získal od originální drážďanské štoly, Dresdner Christstollen, která patří k symbolům německých Vánoc. Kromě mnoha vyzdobených stánků s vánočním zbožím uvidíme i největší vánoční pyramidu na světě vysokou 14 metrů! Na mnoha místech si můžeme pochutnat na svařeném víně! Budete mít také možnost projít se obchodním centrem Altmarkt Galerie či nákupní ulicí Prager Straße. Ve večerních hodinách odjezd do ČR na ubytování v Teplicích, které je jen přibližně 1 kilometr od lázeňského areálu města. 2. DEN Po snídani bude následovat procházka po lázeňském areálu města Teplice, od jehož centra je náš hotel vzdálen pouhý kilometr. Poté se vydáme na návštěvu hradu Karlštejn. Teplice prosluly jako lázeňské město už ve 12. století, a tak patří k městům s nejdelší lázeňskou tradicí u nás. V průběhu dějin byly navštíveny řadou významných osobností politického i kulturního světa a získaly přezdívku „Salon Evropy“. Základem léčebných metod jsou koupele v léčivé vodě – teplé, studené a také parní lázně. Léčí se tu především onemocnění kardiovaskulárního a pohybového aparátu. Neopomeneme ochutnat ani vynikající místní lázeňské oplatky. Po prohlídce Teplic přejedeme do obce Karlštejn se stejnojmenným hradem. Tam bude dostatek času na oběd v některé z místních hospůdek, na procházku podzámčím, kde bývají tradiční trhy s výrobky řezbářů, šperkařů, adventními věnci i spoustou dalšího vánočního zboží. Můžeme navštívit také Muzeum betlémů. V přízemí budovy je k vidění sbírka českých historických betlémů vyřezávaných ze dřeva, doplněná betlémy z dobových raritních materiálů, například z vosku, cukru nebo chleba. Navštívíme také interiéry tohoto pohádkového hradu, který jistě znáte z filmu Noc na Karlštejně.  V podvečeních hodinách (kolem 17 hodin) odjezd zpět do Ostravy. Příjezd v pozdních večerních hodinách.

Termíny

01.12.2018 - 02.12.2018 2 690 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy spolehlivých českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY