PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Adventní Lublaň + WELLNESS (autobusem z Prahy)

Slovinsko
30.11.2018 - 2.12.2018 3 dny 4 490 Kč Kód zájezdu : 14409A Typ pobytu : Poznávací
 • Hotel
 • Snídaně
 • Autobus
Počet termínů : 1 Adventní Lublaň + WELLNESS (autobusem z Prahy) Slovinsko, 30.11. - 2.12.2018, 3 dní 4 490 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: RadyNaCestu

Termíny

Termíny

30.11.2018 - 02.12.2018 4 490 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Připraveni na pohodu? Dopřejte si ji ve Slovinsku. Během adventního zájezdu objevíte se zkušeným průvodcem krásy předvánoční Lublaně a užijete si odpočinek v termálních lázních v Moravských Toplicích. Projdete se po Dračím mostě, zhlédnete Lublaňský hrad, projedete se lodí, vychutnáte si vánoční trhy i tradiční krofi. Zažijte s námi kouzlo slovinských Vánoc v Lublani a zrelaxujte v termálech!

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
 • 1x ubytování v penzionu poblíž Lublaně v pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 1x snídaně
 • Doprava autobusem v rámci programu
 • Vstupné do termálních lázní Vivat
 • Průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
Cena nezahrnuje
 • Cestovní pojištění
 • Vstupné na místě
 • Večeře za příplatek: 330 Kč/os
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 000 Kč
Nástupy Praha, České Budějovice
Strava Během dne při prohlídce Lublaně bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení. Vzhledem k tomu, že se hotel nachází mimo město, doporučujeme si připlatit večeře na hotelu nebo si na večer nakoupit zásoby. V okolí hotelu se nenachází další možnosti stravování.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Odjezd z ČR v nočních hodinách. 2. DEN Celodenní prohlídka Lublaně, návštěva adventních trhů, předvánoční nákupy a pro zájemce plavba lodí po řece Ljubljanici. V ranních hodinách příjezd do Lublaně, kde nás bude čekat prohlídka historického centra hlavního města Slovinska. Nejprve přejdeme řeku Ljubljanicu po působivém secesním Dračím mostu se sochami děsivě vyhlížejících draků chrlících oheň. Dostaneme se na městskou tržnici, kde si budeme moci prohlédnout typické slovinské produkty a samozřejmě také zdejší adventní trhy. Poté dorazíme k jednomu z ústředních symbolů města, katedrále svatého Mikuláše s jeho ohromnou kupolí. Masivní bronzové vstupní dveře nás zavedou do interiéru svatostánku, bohatě zdobeného malbami a freskami. Zdejší kůr a kazatelnu navrhl známý slovinský architekt Plečnik, stejně jako řadu lublaňských budov, z nichž některé během naší prohlídky také uvidíme. Následně se projdeme po nábřeží, uvidíme budovu radnice z 16. století, před kterou stojí nádherná kašna Tří řek, a lublaňské mosty, na kterých vždy panuje čilý ruch. Podíváme se na Staré náměstí, které lemují příjemné hospůdky a obchody a dojdeme až ke kostelu svatého Jakuba s úchvatnými stropními medailony. Okolo zdobeného Gruberova paláce se vydáme na hradní nádvoří, na němž se tyčí Lublaňský hrad. Z vrcholu kopce si užijeme úchvatný výhled na celé město a dozvíme se zajímavé informace o lublaňské historii. V odpoledních hodinách nás bude čekat individuální volno, které každý bude moci využít podle libosti – procházky, předvánoční nákupy, příjemné posezení či návštěva některého z lublaňských muzeí. Zájemci se mohou později odpoledne vydat na plavbu lodí po řece Ljubljanici, během níž si společně prohlédneme město a jeho dominanty z vodní hladiny. Ve večerních hodinách odjezd na hotel a ubytování. 3. DEN Ochutnávka tradičních koblih a relaxace v termálních lázních Vivat. Po snídani se autobusem vydáme do městečka Trojane, které bývalo důležitou zastávkou na obchodních cestách již v době antiky. Dnešní návštěvníky však láká především na tradiční koblihy (tzv. krofi), které se nejčastěji plní meruňkovou marmeládou, ale můžete je ochutnat rovněž plněné čokoládou, vanilkovým krémem nebo skořicí. Tuto sladkou pochoutku nevynecháme ani my a zastavíme se na její ochutnávku. Poté autobusem přejedeme do městečka Moravské Toplice, kde nás bude čekat příjemný odpočinkový den ve zdejších termálních lázních Vivat. Budeme se tu moci vykoupat jak v čiré, tak v černé slané termální vodě s příměsí ropy o teplotě 42 °C. Koupele v těchto vodách zlepšují průchodnost cév, pomáhají při kožních problémech a potížích s pohybovým ústrojím a celkově dodávají energii. Ve večerních hodinách odjezd autobusem zpět do ČR. 4. DEN Návrat do ČR v brzkých ranních hodinách.  

Termíny

30.11.2018 - 02.12.2018 4 490 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy spolehlivých českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY