PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy)

Rakousko
8.12.2018 - 9.12.2018 2 dny 2 490 Kč Kód zájezdu : 13787A Typ pobytu : Poznávací
  • Hotel
  • Snídaně
  • Autobus
Počet termínů : 1 Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Rakousko, 8.12. - 9.12.2018, 2 dní 2 490 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: RadyNaCestu

Termíny

Termíny

08.12.2018 - 09.12.2018 2 490 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze sváteční Vídně a Budapešti. Ve Vídni zhlédnete barokní klenot Karlskirche, Albertinu i Státní operu. V Budapešti Královský palác, Matyášův chrám a Rybářskou baštu. Vychutnáte si rakouským punč i maďarskou medovinu. Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Vídeň a Budapešť!

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • 1x ubytování v hotelu
  • 1x snídaně
  • Průvodce
Cena nezahrnuje
  • Cestovní pojištění
  • MHD (cca 4,5 €) a vstupné do památek
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 500 Kč
Nástupy Ostrava, Brno, Olomouc

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Po příjezdu do Vídně půldenní prohlídka centra Vídně s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou vídeňských muzeí, galerií a jiných památek.  Odjezd z Ostravy autobusem Radynacestu okolo 5:30 h. Příjezd do Vídně ke Stadionu v dopoledních hodinách. Při společné procházce s průvodcem uvidíme barokní Karlskirche, Státní Operu, hotel Sacher, Albertinu, Augustiánský kostel, Korutanskou třídu, Císařskou hrobku a dóm sv. Štěpána, kde bude dostatek času na prohlídku interiéru této nejvýznamnější gotické památky v celém Rakousku. Tuto zastávku lze také využít k procházce úzkými středověkými uličkami, návštěvě některé z vídeňských kavárniček či ochutnání jablečného štrúdlu nebo dortíku Sacher. Poté budeme pokračovat pěší zónou Na Příkopech s morovým sloupem, kolem chrámu, který je zasvěcen sv. Petrovi až ke komplexu Hofburgu. Hofburg je rozsáhlý areál císařského sídla habsburských panovníků. Zhlédneme exteriér budovy jezdecké školy lipicánůParlamentu a Burgtheateru. Procházku zakončíme před budovou radnice, kde se konají slavné adventní trhy. Zde si můžete vychutnat pravou vánoční atmosféru s punčem, vánočním cukrovím, marcipánem, praženými kaštany a mnoha jinými dobrotami. V podvečer odjezd z Vídně (opět od budovy Stadionu) na hotel v blízkosti centra Budapešti, ubytování (okolo 21 hod).  2. DEN Dopoledne proběhne půldenní prohlídka Budapešti s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či návštěvou budapešťských vyhlášených lázní či místních muzeí, galerií a jiných památek. Ráno odjezd z hotelu do centra Budapešti.  Při procházce historickými částmi měst Budína a Pešti zhlédneme ta nejkrásnější místa maďarské metropole, města habsburské pompéznosti i úžasných termálů. Projdeme kolem Královského paláce, korunovačního Matyášova chrámu a dominanty BudapeštiRybářské bašty. V odpoledních hodinách se projdeme nejkrásnější \"pešťskou\" ulicí Vaci až k náměstí s vánočními trhy a k bazilice sv. Štěpána, patrona země. Během prohlídky určitě nevynecháme pohled na nejimpozantnější evropskou budovu parlamentu. Pravý prožitek z vánoční atmosféry a svátečního punče nás čeká během odpoledního volna, které je popř. možné využít individuálně k návštěvě muzeí či galerií. Na mnohých budapešťských náměstích jsou umístěny vánoční trhy, jejichž součástí je doprovodný kulturní program. U stánků lze zakoupit umělecké předměty nebo si pochutnat na tradičních pamlscích a hřejivých nápojích. Vychutnáme si sváteční medovinu, o kterou si zahřejeme dlaně a zkřehlé prsty, či pečené kaštany při tónech vánočních koled... to je naše představa vánoční atmosféry... Odjezd z Budapešti v odpoledních hodinách. Předpokládaný návrat do ČR v nočních hodinách (okolo 23 hod).

Termíny

08.12.2018 - 09.12.2018 2 490 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy spolehlivých českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY