PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

ARGENTINA - CHILE - BOLÍVIE - Po hřebenech And i solnými pouštěmi

Argentina
10.11.2017 - 27.11.2017 18 dní 103 400 Kč Kód zájezdu : 304 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 ARGENTINA - CHILE - BOLÍVIE - Po hřebenech And i solnými pouštěmi Argentina, 10.11. - 27.11.2017, 18 dní 103 400 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

10.11.2017 - 27.11.2017 103 400 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Unikátní kombinace tří zemí - severní Argentiny, Chile a jihozápadní Bolívie. Tangem roztančené Buenos Aires, malebná údolí s červenými skalními formacemi v okolí koloniální Salty. Po jedné z nejvýše položených železnic vlakem až do nebe. Vynikající steaky doplněné sklenkou výborného argentinského červeného! Unikátní příroda solných plání. Tři druhy plameňáků, koupání v termálních pramenech a tryskající gejzíry. Bizarní skalní formace inspirovaly i Salvatora Dalího! Stříbrná pokladnice koloniálního Španělska a tradiční indiánský trh.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelety Buenos Aires – Salta, Sucre – Santa Cruz, Santa Cruz - Buenos Aires. Veškerá pozemní doprava: dálkové autobusy a pronajaté minibusy, vlak Tren a las Nubles. Ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie se snídaní. Vstupy do NP. Český průvodce. Místní průvodce dle potřeb. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Odletová taxa cca 20 USD. Stravování. Vstupy do památek a muzeí. Fakultativní výlety. Lanovka. Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 400 Kč.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den
Letecky do ARGENTINY, Buenos Aires.
2. den
Projížďka městem, hřbitov ve čtvrti aristokratů Recoleta s ostatky Evity Peronové, 23 metrů velký pohyblivý model květiny z ocele a hliníku Floralis Genérica. Hlavní náměstí s vládní budovou Casa Rosada. Prohlídka čtvrti San Telmo, atmosféra nasáklá uměním. Náměstí Plaza Dorrego. Barevná čtvrť La Boca s rázovitou uličkou Caminito. Tanečníci tanga v úzkých uličkách. Fakultativně večerní tango show.
3. den
Návštěva kovbojské estancie s programem v okolí Buenos Aires. Gaučové a jejich koně, ukázka kovbojského umění a zručnosti, folklórní program, ochutnávka steaků a místního vína. Dopřejeme si nevšední zážitek v podobě kulinářských specialit z masa argentinských krav? Neexistují lepší steaky než zde!
4. den
Letecky z Buenos Aires do horského města Salta. Indiáni a indiánky s kulatými kloboučky, barevná tržiště s ovocem i místními výrobky, nazdobené lamy a prudké slunce. Fakultativně lanovkou na vyhlídkový kopec San Bernardo, horská panoramata.
5. den
Výlet do malebné soutěsky Quebrada de las Conchas – kuriózní červené pískovcové formace sevřeného údolí nad řekou nesou názvy jako Ďáblův chřtán, Ropucha a další. Návštěva koloniálního městečka Cafayate obklopeného vinohrady, vína známých značek, poklidná atmosféra a navíc místní specialita víno Torrontés. Archeologické horské muzeum s inckými mumiemi. Návrat do Salty.
6. den
Největší atrakce celého regionu cesta vlakem Tren a las nubles. Během celodenní jízdy po jedné z nejvýše položených železnic na světě vystoupáme ze Salty (1 187 m) přes vesnici San Antonio de los Cobres až na viadukt La Polvorilla (4 200 m). Překonáme 217 km, 29 mostů a 13 viaduktů. Technická dokonalost. Krátké zastávky po trase. Nádherné výhledy do krajiny. Návrat autobusem zpět do Salty.
7. den
Celodenní spektakulární přejezd do chilského městečka San Pedro de Atacama. Projedeme vesnicí Purmamarca, v blízkosti které se nachází Quebrada de Purmamarca. Minerály vytvořily bohatou paletu červených barev s nejznámější „Horou sedmi barev“. Nejkrásnější cesta v Jižní Americe vede přes vysoce položené andské sedlo (4 800 m). Sestoupáme k nádherně bílé solné poušti Salinas Grandes. Hraniční přechod do CHILE. Příjezd do vesničky San Pedro de Atacama.
8. den
Brzká ranní vyjížďka k nejvýše položenému geotermálnímu poli na světě (4 300 m) s více než 80 gejzíry. Nejvyšší El Tatio tryská až do výšky 30 metrů. Po snídani koupel v termálních pramenech. Při návratu zpět do San Pedro de Atacama navštívíme vesničku Machuca s dřevěným kostelíkem. Odpolední výlet do Valle de la Luna. Písečné duny, přírodní solný monument Las Tres Marias, západ slunce v zádech. Kdo si vyzkouší „sandboarding“ – jízdu na písečném prkně?
9. - 11. den
Třídenní výlet terénními džípy neskutečnou sopečnou krajinou. Výhled na majestátně tyčící se sopku Licancabur (5 390 m). Hraniční přechod do jihozápadní BOLÍVIE. Průjezd kolem minerály různě zbarvených lagun. Malebná Laguna Verde, Laguna Colorada a Laguna Cachi se třemi druhy zde žijících plameňáků. Pampa Chavirri. Výhledy na vulkány a zasněžené vrcholy And. Zastávky u bahenního gejzíru Sol del Mañana, bizarních kamenů včetně slavného Piedra del Arbolnebo termálního jezírka s možností koupele. Třetí den nás čeká světový unikát - solná poušť Salar de Uyuni (3 665 m). Unikátní kaktusový ostrov Isla del Pescado. Hotel postavený ze solných kvádrů. Povrchová těžba a zpracování soli. Ojos de Salar. Cemeterio de los Trenes. Příjezd do Uyuní, pokračování do Potosí.
12. - 13. den
Potosí - stříbrná pokladnice španělského království (UNESCO). Příjemná atmosféra zachovalého koloniálního města. Casa Moneda - razírna stříbrných mincí. Sfáráme do stříbrných (nyní cínových) dolů ukrytých v nitru bohaté hory - Cerro Rico v nadmořské výšce Mt. Blancu? Nákup dárků pro horníky a obětní rituály pro patrona horníků El Tia. Přesun do Sucre.
14. - 15. den
Sucre - koloniální skvost Bolívie, druhé hlavní město. Nedělní tradiční rukodělný trh plný indiánů v pestrých oblecích v Tarabuco. Prohlídka města. Pohodové náměstí Plaza 25 de Mayo s barokní katedrálou a Casa de Libertad, kde Simon Bolívar vyhlásil nezávislost. Etnografické muzeum indiánského textilu. Tržiště plné exotického ovoce, vynikající ensalada de frutas. Klášter La Recoleta. Fakultativně tisíce dinosauřích stop nedaleko města. Přelet do Santa Cruz.
16. den
Santa Cruz, největší město Bolívie ležící v nížinaté oblasti. Prohlídka města. Katedrála. Návštěva tajuplného předkolumbijského rituálního místa El Fuerte del Samaipata (UNESCO) opředeného mnohými teoriemi o svém původu. Výhledy do nádherné krajiny s možností koupání u vodopádu Las Cuevas.
17. den
Ranní přelet do ARGENTINY, Buenos Aires. Následný odlet do Evropy.
18. den
Letecký návrat domů.

Termíny

10.11.2017 - 27.11.2017 103 400 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY