PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

ARGENTINSKÁ I CHILSKÁ PATAGONIE KOMFORTNĚJI - Země ledu a tučňáků

Argentina
24.2.2018 - 11.3.2018 16 dní 109 900 Kč Kód zájezdu : 347 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 ARGENTINSKÁ I CHILSKÁ PATAGONIE KOMFORTNĚJI - Země ledu a tučňáků Argentina, 24.2. - 11.3.2018, 16 dní 109 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

24.02.2018 - 11.03.2018 109 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Nejkrásnější místa argentinské i chilské Patagonie. Rozvášněné město smyslného tanga Buenos Aires. Barevná čtvrť La Boca a pohodové San Telmo plné příjemných hospůdek. Několik kilometrů dlouhé ledovcové splazy ústící ledovou stěnou do jezer. Rozeklané skalní věže národních parků Los Glaciares i Torres del Paine. Hříčky matky Země, které dokážou vytvořit jen nezkrotné přírodní živly. Stáda lam guanaco, kolonie tučňáků, hejna kormoránů i albatrosů. Nejjižnější místo cesty Ohňová země - Tierra del Fuego. Plavba lodí k majáku až na pomyslný konec světa. To vše doplněné o gurmánské zážitky v podobě nejchutnějších steaků na světě a kvalitního červeného vína!

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelety Buenos Aires - El Calafate, Ushuaia - Buenos Aires. Pronajaté minibusy, komfortní dálkové autobusy. Ubytování v kvalitních 3* hotelech se snídaní. Vstupy do národních parků. Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Stravování mimo snídani. Místní odletové taxy cca 25 USD. Vstupy na atrakce a fakultativní výlety (celodenní plavba po Lago Argentino cca 160 USD, plavba po Beagle Channel cca 100 USD, plavba na ostrov Isla Magdalena cca 60 USD). Příplatek za jednolůžkový pokoj 27 500 Kč.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do ARGENTINY. Hlavní město Buenos Aires. První seznámení s městem na břehu Rio de la Plata. Hospůdky v příjemné čtvrti San Telmo či Puerto Madero. Dopřejeme si ty nejlepší steaky na světě?
3. den
Prohlídka města – prezidentský palác Casa Rosada. Barevná La Boca a její rázovitá ulička Caminito. Hrobka oblíbené Evity Perónové na hřbitově Recoleta. Necháme se svést podmanivými tóny tanga?
4. den
Letecký přesun na jih do El Calafate. Podél břehů jezera Lago Argentino do městečka El Chaltén ležícího na břehu Rio de las Vueltas přímo v NP Los Glaciares.
5. den
Pěší výlet s výhledy na majestátní skalnaté špice Fitz Roy (3 375 m). Malebná krajina na úpatí patagonských ledovců. Bude nám zdejší nevyzpytatelné počasí přát? Odpolední přesun zpět do El Calafate, vstupní brány do oblasti ledovců.
6. den
Celodenní výlet k ledovci Perito Moreno. Pět kilometrů široká a 60 metrů vysoká ledová stěna, z níž se odlupují obrovské kvádry ledu a s ohlušujícím rachotem padají do vody. Neustále rostoucí a padající ledovcové tunely. Lodí těšně k ledové mase. Šedomodrá krása na „dosah ruky“.
7. den
Možnost celodenního fakultativního výletu pohodlným katamaránem po jezeře Lago Argentino. Plavba mezi plujícími krami podél ledovcových splazů. Hra barev – neskutečné odstíny bílé a modré. Pastva pro oči! Kdo si dá na palubě whisky s ledovcovým ledem? Návrat do El Calafate.
8. den
Pohodlným autobusem do CHILE. Přímořské městečko Puerto Natales. Patagonská pampa lemovaná vysokými horskými štíty. Zahlédneme první lamy guanaco? Ochutnáme první mořské speciality?
9. den
Celodenní výlet do NP Torres del Paine. Po mnoho desetiletí patří na seznam UNESCO. Souhra jezer, rozeklaných skal a jedinečné fauny i flóry činí tento park ideálním pro pěší túry. Zahlédneme vysoko se tyčící věže Torres del Paine (2 460 m), které daly tomuto parku své jméno? Návrat do Puerto Natales.
10. den
Přejezd do Punta Arenas. Hlavní středisko chilské části Patagonie. Vyhlídka na fjordy Magellanova průlivu. Socha mořeplavce Ferdinanda Magellana. Dotek palce indiána zajistí návrat do Patagonie!
11. den
Fakultativní plavba lodí vodami průlivu do přírodní rezervace na ostrově Isla Magdalena. Největší kolonie tučňáků magellanských. Na 60 000 jedinců sem přichází hnízdit. Důležitě si vykračující pánové ve fraku. Spatříme i mořské racky a kormorány. Dopřejeme si kulinářské zážitky v podobě vynikající krabí polévky či jiných mořských specialit spláchnuté douškem kvalitního chilského vína?
12. den
Celodenní přejezd zpět do ARGENTINY. Ushuaia na jižním cípu Ohňové země, nejjižněji položené město na světě.
13. den
Fakultativní vyhlídková plavba lodí „na konci světa\" po Beagle Channel. Šance spatřit zblízka tučňáky, lvouny hřívnaté, albatrosy, kormorány a při troše štěstí i kosatky. Možnost výstupu na pomalu mizející příměstský ledovec Martial s výhledem na Beagle Channel.
14. den
Celodenní výlet do NP Tierra del Fuego. Vyhlídka na záliv Lapataia. Panorama zasněžených vrcholků hor ostře kontrastuje s křišťálovou vodou zálivu. Spatříme plachtící kondory? Ruta 3 - konec cesty, která vede 17 000 km až z Aljašky. Večer letecký návrat z Ushuaia přes Buenos Aires.
15. - 16. den
Letecký návrat z Buenos Aires domů.

Termíny

24.02.2018 - 11.03.2018 109 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY