PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

AUSTRÁLIE - NOVÝ ZÉLAND - Výběr nej z obou zemí

Austrálie
23.9.2017 - 20.10.2017 28 dní 149 990 Kč Kód zájezdu : 405 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 AUSTRÁLIE - NOVÝ ZÉLAND - Výběr nej z obou zemí Austrálie, 23.9. - 20.10.2017, 28 dní 149 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

23.09.2017 - 20.10.2017 149 990 Kč Nezávazná rezervace
30.10.2017 - 26.11.2017 149 990 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Dostanete se na opačný konec zeměkoule jen jednou? Kombinovaná cesta k protinožcům může být životním zážitkem a je výběrem toho nejlepšího z obou zemí. Barevné korálové zahrádky Velkého bariérového útesu, skalnaté pouště centrální Austrálie, gejzíry a termální koupele, zlatavé pláže, ledovce a sněhobílé vrcholky Nového Zélandu. Maximální velikost skupiny 10 osob.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelety Melbourne - Alice Springs, Alice Springs - Cairns, Cairns - Sydney a mezinárodní přelet Sydney - Christchurch. Trajekt mezi ostrovy na Novém Zélandu. Pronajatá doprava. Ubytování ve 2-lůžkových pokojích nebo ve dvouložnicových apartmánech, v oblasti Rudého středu komfortní stylové safari stany s postelemi, u NP Abel Tasman může být nocleh ve velkých otevřených mezonetových apartmánech. (Specifikace ubytování naleznete na www.livingstone.cz). Plavba lodí okolo Opera House v Sydney. Vstupy do národních parků. Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Stravování. Fakultativní výlety, muzea, atrakce a aktivity. Lanovky, lodní a další doprava. Příplatek za jednolůžkový pokoj 25 900 Kč.
    Na některé fakultativní aktivity nabízíme ZVÝHODNĚNÝ BALÍČEK "AKTIVITY". Při závazné objednávce současně s objednáním zájezdem nabízíme slevu ve výši 15%. Bližší informace v CK

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do AUSTRÁLIE, Melbourne. Přílet do Austrálie druhý den večer.
3. den
Pohádková Great Ocean Road: Záliv mučedníků, zřícený London Bridge, spleť pískovcových fjordů Loch Ard Gorge. Skalní homole 12 apoštolů, bělostné pláže a Gibsonovy schody. Při troše štěstí večer uvidíme tučňáky.
4. den
Ráj koal a klokanů v obřím kráteru Tower Hill. NP Grampians – skalní moře, procházka Grand Canyonem, skalní převisy Balconies.
5. den
Fakultativně zlatokopecký skanzen Sovereign Hill – rýžování, dolování a tavba zlata, dostavníky, osada čínských zlatokopů, kopie největších nugetů. Odpoledne prohlídka Melbourne. Královské botanické zahrady, tenisové kurty Australian Open (zvenku) v bývalém olympijském komplexu. Parlament, katedrála, rodný domek Jamese Cooka, čínská čtvrť, Victoria Market. Okruh historickou tramvají, zájemci navštíví vyhlídkovou věž Eureka, ultramoderní Federation Square.
6. den
RUDÝ STŘED. Letecky z Melbourne do Alice Springs. Zájemci navštíví historickou telegrafní stanici v Alice Springs. Působivá vyhlídka z Anzac Hill. Koryto Finke, největší řeky centrální Austrálie.
7. den
Oázy McDonnellova pohoří. Prolézačky uzoučkého kaňonu Standley Chasm, často se skalními klokany. Neobyčejné skalní tvary i barvy Rainbow Valley (dle počasí a stavu cesty). Velbloudí farma.
8. den
Pouštní výšlap k okraji majestátního Kings Canyonu. Kings Canyon – možnost koupání v Rajské zahradě (dle aktuálních podmínek a stavu vody). Stolová Connorsova hora. Zastávka na největší australské farmě – Curtin Springs. Ayers Rock – nejpůsobivější skalní monolit jižní polokoule. Rudé duny, vodní zdroj Mutitjulu, skalní kresby a pestrobarevný západ slunce nad posvátným Uluru.
9. den
Rudý východ slunce nad Uluru. Olgas, pouť Údolím větrů a labyrintem posvátných skalních homolí. Odpoledne přejezd zpět do Alice Springs.
10. den
Dopoledne program v Alice Springs. Odpoledne přelet do Cairns.
11. den
Domorodý skanzen Tjapukai – hod bumerangem, domorodá medicína, didgeridoo, rozdělání ohně bez použití sirek, taneční kreace z „období snů\". Zájemci vyzkouší lanovku korunami deštného pralesa, vodopády Barron Falls, domorodé trhy v Kurandě. Po domluvě se skupinou může průvodce návštěvu Tjapukai zaměnit za totožnou aktivitu „Rainforestation“. Odpoledne náhorní planina Atherton. Cathedral Tree – fíkovník velikosti kostela. Koupel v kráterovém jezeře Eacham (dle počasí a stavu vody). Zemědělské farmy a tropická vegetace. Plantáže cukrové třtiny.
12. den
Nejstarší prales světa Daintree NP.Tropickým pobřežím na sever. Vyhlídka Rex Lookout. Pralesní stezky, panenské pláže. Fakultativní návštěva krokodýlího centra v Daintree NP. Cape Tribulation, kde se deštný prales dotýká moře. Dle časových možností pro zájemce koupání v křišťálových tůních Mossman Gorge. Ochutnáte i exotickou večeři z místních specialit (australské trio - klokan, emu, krokodýl) v centru Cairns? Promenádní Esplanáda. Casino a noční trhy.
13. den
VELKÝ KORÁLOVÝ ÚTES. Fakultativně celodenní výlet lodí na Great Barrier Reef s vynikajícím šnorchlováním na útese Upolu Reef (i potápěním pro začátečníky) a pozorováním největšího korálového útesu světa, případně lodí na Fitzroy Island - koupání s možností bezpečného šnorchlování v okolí.
14. den
Přelet do Sydney. Po příletu prohlídka metropole.
15. den
Blue Mountains. Echo Point, vyhlídka na pilíře Three Sisters. Zájemci mohou navštívit Scenic World s vodopády, uhelnými doly a nejstrmější kolejovou lanovkou světa. Túra na dno Grand Canyonu. 
16. den
SYDNEY. „Lechtivé\" uličky Kings Crossu. Stihneme i rybí trh? Čínské zahrady, zájemci navštíví věhlasné australské akvárium. Plavba lodí z Darling Harbour ke slavné Opeře. Nejstarší čtvrt The Rocks, pro zájemce výstup na pilíř Harbour Bridge. Hydepark s katedrálou. Zláká vás vyhlídka z Televizní věže? Slavná Bondi Beach a útesy Watsons Bay. Večerní odlet na Nový Zéland.
17. den
NOVÝ ZÉLAND – JIŽNÍ OSTROV. Christchurch. Krátká zastávka v Botanické zahradě a Art Centru. Přejezd k ledovcovému jezeru Tekapo, lososí farma, výhledy na Mt. Cook, vycházka k vyhlídce na nejvyšší horu země. První možnost letu k Mt. Cook s přistáním na ledovci (v závislosti na počasí a časových možnostech).
18. den
Ráno přes průsmyk Lindis Pass, kolem vinic regionu centrální Otago, roklí Kawarau Gorge. Přejezd do Queenstown a prohlídka tohoto horského městečka u jezera Wakatipu. Zbyde-li čas, možnost plavby tryskovým člunem - jetboatem roklí zlatonosné řeky Shotover.
19. den
Queenstown. Fakultativní aktivity dle vlastního výběru: jednodenní výlet k fjordu Milford Sound, projížďka na jetboatu, výstup na horu Ben Lomond, výlet lanovkou na vyhlídku Bobs Peak, plavba původním parníkem z roku 1912 po jezeře Wakatipu.
20. den
Pastelová jezera Hawea a Wanaka s pozadím zasněžených štítů. Výjezd do Haastova průsmyku, vycházka k vodopádu. Deštný prales jako z pravěku. Vyhlídka na Foxův ledovec. Druhá možnost letu vrtulníkem nad ledovce a Mt. Cook (v závislosti na počasí a časových možnostech).
21. den
Hokitika - město uměleckých dílniček a zeleného jadeitu. Lívancové skály Punakaiki v NP Paparoa. Lachtaní kolonie na Cape Foulwind. Divokým údolím řeky Buller, podél NP Kahurangi.
22. den
Lodní výlet a pobřežní trek po zlatavých plážích NP Abel Tasman. Brodění za odlivu, stromové kapradiny, koupání, lachtani. Možnost plavby na kajaku.
23. den
Podél pobřeží přes Nelson a Marlborough Sound do Picton. Odpoledne trajektem na SEVERNÍ OSTROV. Wellington. Večerní individuální prohlídka centra města.
24. den
NP Tongariro (UNESCO). K vodopádům pod zasněženými vrcholky sopek Ruapehu, Tongariro a Ngauruhoe. V případě příznivého počasí lze fakultativně absolvovat let nad sopkami.
25. den
Nekonečné jezero Taupo v centru ostrova, pozůstatek gigantické erupce. Mohutné vodopády Huka Falls. Paleta bahenních sopek Waiotapu. Rotorua - oblast aktivních vulkánů, bahenních sopek s oblaky sirných par a geotermálních jevů. Maorský skanzen Te Puia, gejzíry Prince Waleského a Pohutu. V podvečer můžou zájemci navštívit maorské vystoupení s tradičním jídlem „hangi“.
26. den
Vycházka k největším novozélandským stromům kauri, damaroň jižní. Podél pláží ve Waihi, zastavíme se u obřího zlatého dolu. Večerní příjezd do Aucklandu – města mezi padesáti krátery. Vyhlídka na centrum z vyhlídkové věže Skytower.
27. den
Auckland. Jachetní přístav s námořním muzeem a výstavou polynéských lodí. Odpolední odlet domů.
28. den
Letecký návrat do vlasti.

Termíny

23.09.2017 - 20.10.2017 149 990 Kč Nezávazná rezervace
30.10.2017 - 26.11.2017 149 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY