PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

AUSTRÁLIE - NOVÝ ZÉLAND - Výběr nej z obou zemí

Austrálie
1.3.2018 - 27.3.2018 27 dní 150 990 Kč Kód zájezdu : 405A Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 AUSTRÁLIE - NOVÝ ZÉLAND - Výběr nej z obou zemí Austrálie, 1.3. - 27.3.2018, 27 dní 150 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

01.03.2018 - 27.03.2018 150 990 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Dostanete se na opačný konec zeměkoule jen jednou? Kombinovaná cesta k protinožcům může být životním zážitkem a je výběrem toho nejlepšího z obou zemí. Barevné korálové zahrádky Velkého bariérového útesu, skalnaté pouště centrální Austrálie, gejzíry a termální koupele, zlatavé pláže, ledovce a sněhobílé vrcholky Nového Zélandu. Maximální velikost skupiny 10 osob.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelety Melbourne - Alice Springs, Uluru - Cairns, Cairns - Sydney a mezinárodní přelet Sydney - Christchurch. Trajekt mezi ostrovy na Novém Zélandu. Pronajatá doprava. Ubytování ve 2-lůžkových pokojích nebo ve dvouložnicových apartmánech, v oblasti Rudého středu komfortní stylové safari stany s postelemi, u NP Abel Tasman může být nocleh ve velkých otevřených mezonetových apartmánech. (Specifikace ubytování naleznete na www.livingstone.cz). Plavba lodí okolo Opera House v Sydney. Vstupy do národních parků. Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Stravování. Fakultativní výlety, muzea, atrakce a aktivity. Lanovky, lodní a další doprava. Příplatek za jednolůžkový pokoj 25 900 Kč.
    Na některé fakultativní aktivity nabízíme ZVÝHODNĚNÝ BALÍČEK "AKTIVITY". Při závazné objednávce současně s objednáním zájezdem nabízíme slevu ve výši 15%. Bližší informace v CK.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do AUSTRÁLIE, Melbourne. Přílet do Austrálie druhý den večer.
3. den
Pohádková Great Ocean Road. Záliv mučedníků, zřícený London Bridge, spleť pískovcových fjordů Loch Ard Gorge. Skalní homole 12 apoštolů, bělostné pláže a Gibsonovy schody. Při troše štěstí večer uvidíme tučňáky.
4. den
Ráj koal a klokanů v obřím kráteru Tower Hill. NP Grampians – skalní moře, procházka Grand Canyonem, skalní převisy Balconies.
5. den
Fakultativně zlatokopecký skanzen Sovereign Hill – rýžování, dolování a tavba zlata, dostavníky, osada čínských zlatokopů, kopie největších nugetů. Odpoledne prohlídka Melbourne. Královské botanické zahrady, tenisové kurty Australian Open (zvenku) v bývalém olympijském komplexu. Parlament, katedrála, rodný domek Jamese Cooka, čínská čtvrť, Victoria Market. Okruh historickou tramvají, zájemci navštíví vyhlídkovou věž Eureka, ultramoderní Federation Square.
6. den
RUDÝ STŘED. Letecky z Melbourne do Alice Springs. Zájemci navštíví historickou telegrafní stanici v Alice Springs. Působivá vyhlídka z Anzac Hill. Koryto Finke, největší řeky centrální Austrálie.
7. den
Oázy McDonnellova pohoří. Prolézačky uzoučkého kaňonu Standley Chasm, často se skalními klokany. Neobyčejné skalní tvary i barvy Rainbow Valley (dle aktuálního počasí a stavu cesty). Velbloudí farma.
8. den
Pouštní výšlap k okraji majestátního Kings Canyonu. Kings Canyon – možnost koupání v Rajské zahradě (dle aktuálních podmínek a stavu vody). Stolová Connorsova hora. Zastávka na největší australské farmě – Curtin Springs. Ayers Rock – nejpůsobivější skalní monolit jižní polokoule. Rudé duny, vodní zdroj Mutitjulu, skalní kresby a pestrobarevný západ slunce nad posvátným Uluru.
9. den
Rudý východ slunce nad Uluru. Olgas, pouť Údolím větrů a labyrintem posvátných skalních homolí. Odpoledne přelet do Cairns.
10. den
Domorodý skanzen Tjapukai – hod bumerangem, domorodá medicína, didgeridoo, rozdělání ohně bez použití sirek, taneční kreace z „období snů\". Zájemci vyzkouší lanovku korunami deštného pralesa, vodopády Barron Falls, domorodé trhy v Kurandě. Po domluvě se skupinou může průvodce návštěvu Tjapukai zaměnit za totožnou aktivitu „Rainforestation“. Odpoledne náhorní planina Atherton. Cathedral Tree – fíkovník velikosti kostela. Koupel v kráterovém jezeře Eacham (dle počasí a stavu vody). Zemědělské farmy a tropická vegetace. Plantáže cukrové třtiny.
11. den
Nejstarší prales světa Daintree NP. Tropickým pobřežím na sever. Vyhlídka Rex Lookout. Pralesní stezky, panenské pláže. Fakultativní návštěva krokodýlího centra v Daintree NP. Cape Tribulation, kde se deštný prales dotýká moře. Dle časových možností pro zájemce koupání v křišťálových tůních Mossman Gorge. Ochutnáte i exotickou večeři z místních specialit (australské trio - klokan, emu, krokodýl) v centru Cairns? Promenádní Esplanáda. Casino a noční trhy.
12. den
VELKÝ KORÁLOVÝ ÚTES. Fakultativně celodenní výlet lodí na Great Barrier Reef s vynikajícím šnorchlováním na útese Upolu Reef (i potápěním pro začátečníky) a pozorováním největšího korálového útesu světa, případně lodí na Fitzroy Island - koupání s možností bezpečného šnorchlování v okolí.
13. den
Přelet do Sydney. Po příletu prohlídka metropole.
14. den
Blue Mountains. Echo Point, vyhlídka na pilíře Three Sisters. Zájemci mohou navštívit Scenic World s vodopády, uhelnými doly a nejstrmější kolejovou lanovkou světa. Túra na dno Grand Canyonu.
15. den
SYDNEY. „Lechtivé\" uličky Kings Crossu. Stihneme i rybí trh? Čínské zahrady, zájemci navštíví věhlasné australské akvárium. Plavba lodí z Darling Harbour ke slavné Opeře. Nejstarší čtvrt The Rocks, pro zájemce výstup na pilíř Harbour Bridge. Hydepark s katedrálou. Zláká vás vyhlídka z Televizní věže? Slavná Bondi Beach a útesy Watsons Bay. Večerní odlet na Nový Zéland.
16. den
NOVÝ ZÉLAND – JIŽNÍ OSTROV. Christchurch. Krátká zastávka v Botanické zahradě a Art Centru. Přejezd k ledovcovému jezeru Tekapo, lososí farma, výhledy na Mt. Cook, vycházka k vyhlídce na nejvyšší horu země. První možnost letu k Mt. Cook s přistáním na ledovci (v závislosti na počasí a časových možnostech).
17. den
Ráno přes průsmyk Lindis Pass, kolem vinic regionu centrální Otago, roklí Kawarau Gorge. Přejezd do Queenstown a prohlídka tohoto horského městečka u jezera Wakatipu. Zbyde-li čas, možnost plavby tryskovým člunem - jetboatem roklí zlatonosné řeky Shotover.
18. den
Queenstown. Fakultativní aktivity dle vlastního výběru: jednodenní výlet k fjordu Milford Sound, projížďka na jetboatu, výstup na horu Ben Lomond, výlet lanovkou na vyhlídku Bobs Peak, plavba původním parníkem z roku 1912 po jezeře Wakatipu.
19. den
Pastelová jezera Hawea a Wanaka s pozadím zasněžených štítů. Výjezd do Haastova průsmyku, vycházka k vodopádu. Deštný prales jako z pravěku. Vyhlídka na Foxův ledovec. Druhá možnost letu vrtulníkem nad ledovce a Mt. Cook (v závislosti na počasí a časových možnostech).
20. den
Hokitika - město uměleckých dílniček a zeleného jadeitu. Lívancové skály Punakaiki v NP Paparoa. Lachtaní kolonie na Cape Foulwind. Divokým údolím řeky Buller, podél NP Kahurangi.
21. den
Lodní výlet a pobřežní trek po zlatavých plážích NP Abel Tasman. Brodění za odlivu, stromové kapradiny, koupání, lachtani. Možnost plavby na kajaku.
22. den
Podél pobřeží přes Nelson a Marlborough Sound do Picton. Odpoledne trajektem na SEVERNÍ OSTROV. Wellington. Večerní individuální prohlídka centra města.
23. den
NP Tongariro (UNESCO). K vodopádům pod zasněženými vrcholky sopek Ruapehu, Tongariro a Ngauruhoe. V případě příznivého počasí lze fakultativně absolvovat let nad sopkami.
24. den
Nekonečné jezero Taupo v centru ostrova, pozůstatek gigantické erupce. Mohutné vodopády Huka Falls. Paleta bahenních sopek Waiotapu. Rotorua - oblast aktivních vulkánů, bahenních sopek s oblaky sirných par a geotermálních jevů. Maorský skanzen Te Puia, gejzíry Prince Waleského a Pohutu. V podvečer můžou zájemci navštívit maorské vystoupení s tradičním jídlem „hangi“.
25. den
Vycházka k největším novozélandským stromům kauri, damaroň jižní. Podél pláží ve Waihi, zastavíme se u obřího zlatého dolu. Večerní příjezd do Aucklandu – města mezi padesáti krátery. Vyhlídka na centrum z vyhlídkové věže Skytower.
26. den
Auckland. Jachetní přístav s námořním muzeem a výstavou polynéských lodí. Odpolední odlet domů.
27. den
Letecký návrat do vlasti.

Termíny

01.03.2018 - 27.03.2018 150 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY