PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

AUSTRALSKÝ KOMPLET - Tasmánie - Rudý střed - Velký korálový útes

Austrálie
26.9.2017 - 17.10.2017 22 dní 126 900 Kč Kód zájezdu : 401 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 AUSTRALSKÝ KOMPLET - Tasmánie - Rudý střed - Velký korálový útes Austrálie, 26.9. - 17.10.2017, 22 dní 126 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

26.09.2017 - 17.10.2017 126 900 Kč Nezávazná rezervace
29.01.2018 - 19.02.2018 126 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Nejobsáhlejší cesta přes nejzajímavější oblasti AUSTRÁLIE. Pestrá akce pro ty, kteří chtějí více než všechno! Z „divoké” Tasmánie na „kulturní” východ, do vyprahlého centra i na tropický sever. Přelety usnadní cestování. Bizarní pobřeží Great Ocean Road. Ojedinělá fauna, písečné duny a rudé monolity v centrální Austrálii. Korálové útesy východní Austrálie. Maximální velikost skupiny 10 osob.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Vnitrostátní přelety Sydney - Hobart, Hobart – Melbourne, Melbourne - Alice Springs, Alice Springs - Cairns. Pronajatá doprava. Ubytování ve 2-lůžkových pokojích nebo ve 4-lůžkových bungalovech se 2 pokoji, v oblasti Rudého středu komfortní stylové safari stany s postelemi. Plavba lodí okolo Opera House v Sydney. Vstupy do národních parků. Český průvodce.
Cena nezahrnuje
  • Stravování. Fakultativní výlety, vstupy do muzeí, atrakcí a další aktivity. Lanovky, lodní a další doprava. Příplatek za jednolůžkový pokoj 17 800 Kč.
    Na některé fakultativní aktivity nabízíme ZVÝHODNĚNÝ BALÍČEK "AKTIVITY". Při závazné objednávce současně s objednáním zájezdem nabízíme slevu ve výši 15%. Bližší informace v CK.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do AUSTRÁLIE, Sydney.
3. - 4. den
SYDNEY. „Lechtivé\" uličky Kings Crossu. Stihneme i rybí trh? Čínské zahrady, zájemci navštíví věhlasné australské akvárium. Plavba lodí z Darling Harbour ke slavné Opeře. Nejstarší čtvrt The Rocks, pro zájemce výstup na pilíř Harbour Bridge. Hydepark s katedrálou. Zláká vás vyhlídka z Televizní věže? Slavná Bondi Beach a útesy Watsons Bay.

5. den
Blue Mountains. Echo Point, vyhlídka na pilíře Three Sisters. Zájemci mohou navštívit Scenic World s vodopády, uhelnými doly a nejstrmější kolejovou lanovkou světa. Túra na dno Grand Canyonu.
6. den
Přelet do Hobartu. TASMÁNIE – zelený klenot Austrálie. Celodenní prohlídka nejstaršího národního parku Austrálie Mt. Field. Během dne procházka do údolí obřích stromů Karri (druhý největší strom na světě). Procházky pralesem s vodopády a divokou neporušenou přírodou. Odpoledne jezero Dobson a procházka mezi zdejší endemické palmy „pandani“.
7. den
Celodenní průzkum jedinečného ostrova Bruny jižně od Hobartu. Dramatická scenérie pláží a skal spolu s nedotčenou přírodou uchvátí každého milovníka přírody. Velká část ostrova je součástí národního parku. Na jižním cípu budete moci pozorovat Jižní arktický oceán z historického majáku. Fakultativně plavba za mořskou faunou - pozorování delfínů, lachtanů i orlů!
8. den
Zájemci si prohlédnou slavnou historickou věznici v tajemném Port Arthur. Pobyt v národním parku na Tasmanově poloostrově. Úchvatné vyhlídky z Eaglehawk Neck v Pirátské zátoce a návštěva Ďáblovy kuchyně, jeskyní oblouky do moře Remarcable.
9. den
Průzkum NP Freycinet, kde navštívíte slavnou Wineglass Bay. Pro odvážnější je možnost zdolat horu Mt Amos. Cestou možnost ochutnávky místních vín. Večer pozorování tučňáků, kteří se vrací z lovu v oceánu.
10. den
Historické město Richmond a nejstarší most na Tasmánii. Dále návštěva přírodního parku Bonorong Wildlife Sanctuary, kde budete mít možnost obdivovat tasmánské čerty, klokany, vombaty a další australská zvířata. Prohlídka centra historického Hobartu. Večerní ničím nerušená vyhlídka z Mt. Wellington.
11. den
Přelet do Melbourne. Skalní moře Grampians, procházka Grand Canyonem, skalní převisy Balconies. V případě úspory času možná návštěva zlatokopeckého skanzenu Sovereign Hill - rýžování, dolování a tavba zlata, dostavníky, osada čínských zlatokopů, kopie největších nugetů.
12. den
Pohádková Great Ocean Road: Záliv mučedníků, zřícený London Bridge, spleť pískovcových fjordů Loch Ard Gorge. Skalní homole 12 apoštolů, bělostné pláže a Gibsonovy schody. Při troše štěstí večer uvidíme tučňáky vracející se z lovu.

13. den
Dopoledne Velká oceánská cesta, odpoledne prohlídka Melbourne. Královské botanické zahrady, venkovní pohled na tenisové kurty Australian Open v bývalém olympijském komplexu. Parlament, katedrála, rodný domek Jamese Cooka, čínská čtvrť, Victoria Market. Okruh historickou tramvají, zájemci navštíví vyhlídkovou věž Eureka, ultramoderní Federation Square.
14. den
Přelet do Alice Springs. RUDÝ STŘED AUSTRÁLIE. Zájemci navštíví historickou telegrafní stanici v Alice Springs. Působivá vyhlídka z Anzac Hill. Koryto Finke, největší řeky centrální Austrálie.
15. den
Oázy McDonnellova pohoří. Prolézačky uzoučkého kaňonu Standley Chasm, často se skalními klokany. Neobyčejné skalní tvary i barvy Rainbow Valley (dle aktuálního počasí a stavu cesty). Velbloudí farma.
16. den
Pouštní výšlap k okraji majestátního Kings Canyonu. Kings Canyon – možnost koupání v Rajské zahradě (dle aktuálních podmínek a stavu vody). Stolová Connorsova hora. Zastávka na největší australské farmě – Curtin Springs. Ayers Rock – nejpůsobivější skalní monolit jižní polokoule. Rudé duny, vodní zdroj Mutitjulu, skalní kresby a pestrobarevný západ slunce nad posvátným Uluru.
17. den
Rudý východ slunce nad Uluru. Olgas, pouť Údolím větrů a labyrintem posvátných skalních homolí. Odpoledne přelet do Cairns.
18. den
Nejstarší prales světa Daintree NP.Tropickým pobřežím na sever. Vyhlídka Rex Lookout. Pralesní stezky, panenské pláže. Fakultativní návštěva krokodýlího centra v Daintree. NP Cape Tribulation, kde se deštný prales dotýká moře. Dle časových možností pro zájemce koupání v křišťálových tůních Mossman Gorge. Ochutnáte i exotickou večeři z místních specialit (australské trio - klokan, emu, krokodýl) v centru Cairns? Promenádní Esplanáda. Casino a noční trhy.
19. den
VELKÝ KORÁLOVÝ ÚTES. Fakultativně celodenní výlet lodí na Great Barrier Reef s vynikajícím šnorchlováním na útese Upolu Reef (i potápěním pro začátečníky) a pozorováním největšího korálového útesu světa, případně lodí na Fitzroy Island - koupání s možností bezpečného šnorchlování v okolí. Alternativně pobyt v Cairns.
20. den
Domorodý skanzen Tjapukai – hod bumerangem, domorodá medicína, didgeridoo, rozdělání ohně bez použití sirek, taneční kreace z „období snů\". Zájemci vyzkouší lanovku korunami deštného pralesa, vodopády Barron Falls, domorodé trhy v Kurandě. Po domluvě se skupinou může průvodce návštěvu Tjapukai zaměnit za totožnou aktivitu „Rainforestation“. Odpoledne náhorní planina Atherton. Cathedral Tree – fíkovník velikosti kostela. Koupel v kráterovém jezeře Eacham (dle počasí a stavu vody). Zemědělské farmy a tropická vegetace. Plantáže cukrové třtiny.
21. - 22. den
Letecký návrat z Cairns do vlasti.

Termíny

26.09.2017 - 17.10.2017 126 900 Kč Nezávazná rezervace
29.01.2018 - 19.02.2018 126 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY