PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

BARMA - MYANMAR Zlatá země

Barma
10.11.2017 - 25.11.2017 16 dní 75 900 Kč Kód zájezdu : 207 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 BARMA - MYANMAR Zlatá země Barma, 10.11. - 25.11.2017, 16 dní 75 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

10.11.2017 - 25.11.2017 75 900 Kč Nezávazná rezervace
02.03.2018 - 17.03.2018 75 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

BARMA - dosud neobjevená země kontrastů a hodných lidí. Vraťte se zpátky o několik desetiletí - do časů „staré dobré“ Asie, kde jsou ještě tradice živoucí a buddhismus je hluboce zakořeněn. Skromní vesničané pod zlatými chrámy s pravými drahokamy. Muži v sukních. Ženy s obrovskými doutníky. Chod země se řídí podle hvězd. Navštívíme nejvyhlášenější památky v Yangonu, v okolí královského města Mandalay, planinu s tajuplnými chrámy tisíc let starého královského města Bagan. Pohádkové jezero Inle vklíněné mezi horské vrcholy a jeho plovoucí zahrady. Nahlédneme do pestrého světa horských etnik, která navzdory času udržují své unikátní zvyky a řemesla.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Letecky Bangkok - Mandalay, Yangon - Bangkok. Letecky z Heho (od jezera Inle) do Yangonu. Doprava pronajatými vozidly. Plavby lodí. Ubytování v hotelích se snídaní. Český průvodce. Místní průvodce podle potřeb. Cestovní pojištění
Cena nezahrnuje
  • E-vízum do Barmy 1 250 Kč před odletem. Vstupy do památek. Stravování mimo snídaně. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 400 Kč.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do THAJSKA, Bangkoku. Nocleh v Bangkoku.
3. den
Letecky do BARMY, do Mandalay. Plavba lodí do Mingunu. Největší bronzový nepoškozený zvon světa vážící 90 tun. Mingunská pagoda Mingun Paya (nebýt zemětřesení, třásla by se i babylónská věž o svůj výškový primát). Obří lvi hlídající vstup. Sněhově bílá pagoda Hsinbyume.
4. den
Ranní prohlídka královské Amarapury - nejdelší týkový most světa z 1060 sloupů. Návštěva pagody Mahanumi s nejposvátnější sochou Buddhy. Pozorování mnichů a náboženského života. Návštěva tkalcovské dílny. Starobylý klášter Shwenandaw postavený z týkového dřeva, místo původní meditace královské rodiny, ukázka mistrovského řezbářského díla. Řemeslnické dílny, kde se vyrábějí zlaté listy, zpracování mramoru. Pagoda Kuthodaw s největší knihou světa s buddhistickými texty vytesanými do mnoha kamenných desek. Nekonečný řetěz buddhistických chrámů k vrcholu posvátného pahorku Mandalay Hill. Kouzelný západ slunce (při troše štěstí za mrazivě působivé hudby mnichů).
5. den
Celodenníplavba po řece Irávádí do Baganu, starého královského města, jednoho z nejkrásnějších archeologických nalezišť jihovýchodní Asie. Pro zájemce první západ slunce na pagodách Baganu.
6. - 7. den
Magický prastarý Bagan, nejpůsobivější oblast Barmy. Při pohledu na nekonečné moře chrámů a pagod na planině se tají dech - to se musí vidět! Tisíce stúp a chrámů z období 11.-13.století. Původně jich tu stálo prý 4446. Do současnosti se jich dochovalo více jak 2000. Buddhistické kláštery. Nezapomenutelná panoramata krajiny při východu i západu slunce. Život místních lidí v tradičních vesničkách. Řemeslné zpracování unikátního lakovaného nádobí.
8. den
Cestou do Kalaw zastávka u mystické hory Popa tyčící se 737 m nad okolní planinou. Předbuddhistické chrámy na vrcholu. Natové - bůžkové animismu, které můžete urazit svým červeným a černým oděvem. Výroba cukru z palem. Hravé opice. Noc v horském městečku Kalaw s příjemným klimatem. Bývalá koloniální horská stanice Britů. Čajové plantáže.
9. den
Posvátná jeskyně Pindaya. Více než 8000 postav Buddhy z různých materiálů umístěných v labyrintu jeskyně poutníky v průběhu mnoha století. Výroba tradičních papírových slunečníků a lampionů. Odpolední přesun do Nyaung Shwe, na severním břehu jezera Inle vklíněném mezi horské vrcholy. (Zúčastníme se v podzimním termínu opět balónového festivalu v Taunggyi?).
10. den
Nezapomenutelná celodenní plavba po jezeře Inle. Sedmnáct vesniček na pilotech. Plovoucí trhy a zahrady. Pagoda Phaung Daw Oo, nejsvětější místo jižního Šanského státu. Výroba obřích cigár přímo na vodě. Tradiční život místních obyvatel, etnická skupina Intha. Rybáři pádlující jednou nohou.
11. den
Ranní návštěva pestré tržnice s příslušníky horských kmenů. Pagoda Indein na západním břehu jezera s tisíci barevnými stúpami, v původní i rekonstruované podobě. Relaxace v horkých pramenech. Ochutnávka místních vín při západu slunce ve vinařství Red Estate s výhledem na jezero Inle. Fakultativně možnost celodenního treku v okolí jezera Inle s příchodem na vinice před západem slunce.
12. den
Ranní odlet z Heho do Yangonu. Přesun do Kyaiktiyo. Krátký pěší výstup k působivé Golden Rock, zlaté stupě umístěné na dokonale vyváženém viklanu. Umístění Buddhova vlasu prý zajistilo jeho rovnováhu! Nocleh v Kyaiktiyo.
13. den
Přesun do Baga. Hlavní atrakce buddhistického areálu Baga. 55 metrů dlouhá socha ležícího Buddhy, přes 1000 let stará nejvyšší stupa Shwemawdaw, hadí pagoda. Přesun do Yangonu. Západ slunce u 98 metrů vysoké zlaté pagody Shwedagon - nejposvátnějšího buddhistického stánku Barmy. Údajně je pokryta větším množstvím zlata, než je uloženo v britských bankách.
14. den
Yangon. Kontrast současných a historických staveb. Pagoda Sule stará 2 000 let. Pagoda Botataung plná zlatých a stříbrných Buddhů. Obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi. Poslední nákupy na Skots market, trh s jantarem.
15. den
Loučení s Barmou. Stihneme i krokodýlí farmu? Letecký návrat z Yangonu přes Bangkok domů. (Fakultativně možnost krátké návštěvy Bangkoku v závisloti na leteckém spojení). Večerní odlet domů.
16. den
Letecký návrat do vlasti.

Termíny

10.11.2017 - 25.11.2017 75 900 Kč Nezávazná rezervace
02.03.2018 - 17.03.2018 75 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY