PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Baskicko, Navarra a La Rioja

Španělsko
30.9.2018 - 7.10.2018 8 dní 25 990 Kč Kód zájezdu : 1045 Typ pobytu : Poznávací
  • Hotel
  • Snídaně
  • Letecky
Počet termínů : 1 Baskicko, Navarra a La Rioja Španělsko, 30.9. - 7.10.2018, 8 dní 25 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: EMMA

Termíny

Termíny

30.09.2018 - 07.10.2018 25 990 Kč Nezávazná rezervace

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Leteckou dopravu Praha- Madrid - Praha , letištní taxy , 7x ubytování v 3* hotelech se snídaní , dopravu špan. autobusem dle programu , průvodcovské služby
Cena nezahrnuje
  • Pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
Nástupy Praha

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN:
Odlet z Prahy do Madridu (za příplatek svoz z Brna). Odjezd autobusem do Burgosu, Cidova města s nádhernou gotickou katedrálou a řadou působivých renesančních památek, ať už je to Puerta de S. María, Casa del Cordón nebo Plaza Mayor. Procházka starým městem. Ubytování v Burgosu.

2. DEN
Dopoledne věnované vinicím a vínu Álavy a kraji La Rioja, nejdříve navštívíme Haro, centrum oblasti Rioja Alta, s kostelem Santo Tomás a historickým centrem prohlášeným národní kulturní památkou. V Briones nás čekají hradby a uzounké středověké křivolaké uličky s vinnými sklepy. Návštěva muzea vinařství Vivanco. Krátká zastávka v San Vicente de la Sonsierra,malebné vesnici z 10. stol. Pokračování cesty do Vitoria - Gasteiz, hlavního města Baskicka, prohlídka středověkého centra s četnými paláci a kostely si můžete zpestřit zastávkami v místních barech s výborným vínem a typickými tapas nazývanými zde pintxos. Odjezd na ubytování do Bilbaa.

3. DEN:
Věnovaný Bilbau, po snídani procházka po historické části města s jeho proslulými Siete Calles, klikatými velmi živými uličkami, gotická katedrála San Salvador, bazilika N. S. de Begoňa, Odpoledne individuálně návštěva Muzea Guggenheim, stánku současného umění, jehož tvůrcem je proslulý architekt Frank O. Gehry, nebo Euskal muzea, muzea baskické kultury popř. Muzea výtvarného umění v parkové části města s díly od El Greca, Goyi či baskického rodáka Zuloagy. Večer volný program k návštěvě místních barů a ochutnávce vína a pintxos.

4. DEN:
Po snídani se vydáme směrem k pobřeží do půvabného letoviska Zumaia, s úchvatnými útesy a milióny let starými flyši, které jsou součástí geoparku, pokračování do malé středověké rybářské vesnice Getaría, rodiště prvního námořníka, který obeplul svět, a centra baskického vinařství, zejména speciální odrůdy suchého bílého vína. V Getarii najdete i muzeum módního návrháře C. Balenciaga. Pokračování cesty do San Sebastiánu, přímořských lázní, malebně rozprostřených v polokruhovém zálivu s plážemi La Concha a Ondaretta a s ostrovem Santa Clara. Procházka uličkami starého města pod Monte Urgull. Ubytování v Pamploně.

5. DEN:
Dopoledne prohlídka Pamplony, která je známá především červencovými oslavami svátku sv. Fermína, spojeného s běháním s býky v ulicích, procházka městem - pevnost Ciudadela, plaza del Castillo, katedrála S. María, historická radnice. Po poledni pokračuje putování směrem do Logroňa, nejdříve zastávka v Olite, v bývalém sídle navarrských králů, dále přes Puente de la Reina s proslulým mostem přes řeku Argo, který zde byl vybudován pro poutníky do Santiaga, a přes městečko Estella, nazývané \"Toledo severu\" pro své četné památky. Krátká zastávka u benediktýnského kláštera Monasterio de Irache a blízké vinné fontánky, vyhledávané poutníky i turisty pro osvěžení. Ubytování v Logroňo.

6. DEN:
Dopoledne prohlídka Logroňa, srdce kraje Rioja, města ležícího na břehu řeky Ebro se známým poutním kostelem Santiago el Real, důležitou zastávkou poutníků na cestě do Santiaga de Compostela, a s tržnicí v secesním stylu. Odpoledne strávíte mezi vinicemi. Nejdříve se vydáte do Elciego, kde se nachází jedinečný vinný sklep a hotel Marqués de Mariscal, jehož autorem je známý architekt Frank Gehry, prohlídka sklepa s degustací. Poté navštívíme centrum Álavy, městečko Laguardia, odkud jsou krásné výhledy na rozsáhlé vinice Riojy. Návrat na ubytování.

7. DEN:
Ráno odjezd do Santo Domingo de la Calzada, město poutníků s katedrálou, kde je náhrobek sv. Dominika a kde za povšimnutí stojí i dochovaný soubor hradeb a krásné náměstí Plaza Mayor, po poledni zastávka v San Millán de Cogolla u klášterů Yuso a Suso z 10. stol., které jsou považovány za kolébku španělštiny. Odjezd na ubytování k Burgosu.

8. DEN:
Transfer na letiště, odbavení a let do ČR.

Termíny

30.09.2018 - 07.10.2018 25 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY