PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

BHÚTÁN NA SILVESTRA - KOMFORTNĚJI

Bhútán
27.12.2017 - 9.1.2018 14 dní 103 900 Kč Kód zájezdu : 238B Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 BHÚTÁN NA SILVESTRA - KOMFORTNĚJI Bhútán, 27.12. - 9.1.2018, 14 dní 103 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

27.12.2017 - 09.01.2018 103 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Poslední Šangri-la, tak je často přezdíván Bhútán, jedna z nejuzavřenějších zemí světa. Jen málokdo se může pochlubit, že Bhútán navštívil. Bhútánský král přísně dbá na to, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu, která v hlubokých a obtížně dostupných himálajských údolích vzkvétá už po celá staletí. Uvidíme, jak pokrok může jít ruku v ruce s tradičními hodnotami. Navštívíme nedobytné pevnosti, skvostné buddhistické chrámy. Nahlédneme do života běžných lidí, uvidíme turnaje v lukostřelbě a budeme se kochat barvitou himálajskou přírodou nenarušenou lidskou činností. Mimořádný zážitek během letu z Bhumtangu do Para, šance na pohled na nejvyšší horu Bhútánu Gangkhar Punesum (7 570 m). To vše s plnou penzí a službami na vyšší úrovni, než je v jihovýchodní Asii běžné. Na závěr si dopřejeme safari na sloním hřbetu v NP Jaldhapara, který je domovem nosorožce indického. Kulturně poznávací zájezd s několika půldenními pěšími výlety. Vhodný pro všechny věkové skupiny. Průvodcem je fotograf a publicista Michal Thoma, specialista na hinduistickou a buddhistickou kulturu.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Přelety Díllí – Paro, Bumtang – Paro, Siliguri – Díllí. Doprava pronajatými auty. Ubytování v hotelech se snídaní. Vstupní permit. Plná penze a servis v Bhútánu. Safari na slonech v NP Jaldhapara. Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Vstupní víza do Bhútánu 1 000 Kč, Indie 2 550 Kč. Stravování kromě snídaně. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 3. den
Letecky do BHÚTÁNU. Za dobrého počasí panoramatický výhled na hřeben Himálaje s Everestem a Kančendžongou. Přistání v divukrásném údolí Paro. Přejezd do hlavního města Bhútánu Thimphu a prohlídka jeho pamětihodností. Uvidíme při návštěvě hradu Tashicho Dzong krále? Rezervace národního zvířete takina, vyhlídka na městood gigantické sochy Buddhy, škola tradičních řemesel,starobylý chrám Changankha Lhakhang. Přejezd přes průsmyk Dochu-La (3 050 m) do tropického údolí Wangdue.
4. - 5. den
Pěší výstup ke chrámu Khamsum Lhakhang, malebné pohledy do údolí. Nejkrásnější hrad Punakha zvaný Palác velikého štěstí. Chrám Chimmi Lhakhang, bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Přejezd do ledovcového údolí Phobjika v Černých horách. Návštěva bhútánské domácnosti v tradičním obydlí. Pěší výlet malebným údolím. Krajina nedotčená moderní civilizací. Jedinečná příležitost seznámit se s životem bhútánských vesničanů. Na podzim sem přilétají přezimovat ohrožení jeřábi černokrcí.
6. - 8. den
Celodenní přejezd do Jakaru v centrálním Bhútánu se zastávkou v Trongse. Prohlídka hradu, který je rodovým lénem královské rodiny Bhútánu a prohlídka znamenitého muzea v hradní hlásce. Pamětihodnosti Bhumthangu. Pevnost Jakar Dzong. Starobylé kláštery Jampey Lhakhang a Kurjey Lhakhang. Procházka ke klášteru Tamshing Gomba. Odpoledne prohlídka minipivovaru, v němž se vyrábí oblíbené bhútánského pivo „Červená panda“. Palác Ugyencholing v údolí Tang. Mystické jezírko Membartsho.
9. - 10. den
Vnitrostátní přelet do Paro je mimořádný zážitek. Za dobrého počasí uvidíme nejvyšší horu Bhútánu Gangkhar Punesum (7 570 m), která je zároveň nejvyšší horou světa, na jejímž vrcholu nikdy nestanul člověk. Prohlídka Paro. Národní muzeum v bývalé hradní hlásce a hrad Paro Dzong, kde se točil film Malý Buddha. Výstup ke chrámu Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu, které je „zavěšené“ na strmém útesu. Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, chrám z 8. století Kuichu Lhakhang.
11. - 12. den
Přejezd do Phuntsholingu na jihu země. Po cestě zastávka památečního řetězového mostu Tashog Lhakhang. Klášter Phunthsoling s výhledem do nížiny ZÁPADNÍHO BENGÁLSKA. Uvidíme lány čajovníků. Ranní safari na sloním hřbetu v NP Jaldhapara. Možnost vidět nosorožce indické, divoký skot, jeleny a desítky druhů ptactva. Návštěva čajové továrny a domorodé vesnice Totopara, izolovaného kmene Toto, který v podhůří Himálaje žije od nepaměti.
13. - 14. den
Přejezd do Siliguri a letecký návrat přes indické Díllí zpět domů.

Termíny

27.12.2017 - 09.01.2018 103 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY